PDA

Zobacz pełną wersję : jak wstawić w header slideshow



joomolek
21-09-2010, 14:55
Witam , chce wzbogacić srtonę o slideshow w pozycji header( pobrałem mod_slideshow_pro) tylko gdy przeprowadziłem instalację (poprawnie) nic sie nie dzieje pracuję na tepltece siteground-j15-166.
css:
#header {
margin:0 auto;
width:960px;
height:264px;
background: transparent url(../images/headerimg.jpg) no-repeat top center;




3063
jak zrobić aby w prawej połowie na 1/2 powirzcni pracował slideshow - zmieniając fotki?

pozdrawiam. joomolek

Bazyl
21-09-2010, 15:05
Hej,

To nie wiesz? Jesteś tu już długo...
Opublikuj moduł, przypisz do właściwej pozycji, ostyluj.

joomolek
30-09-2010, 21:38
Wtaj Bazyl, dzieki za zaintereowanie, ale wyłuż mi to prosto ,krok po kroku - inni też skozystają - jeśli chcesz oczywiście pozdrawiam, joomolek

Bazyl
30-09-2010, 21:45
W miejscu, gdzie ma się wyświetlać pokaz zdjęć wstawiasz pozycję dla modułów (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w).
Przypisujesz do tej pozycji opublikowany moduł pokazu zdjęć, ostylowujesz, by wyświetlał się tak, jak chcesz.
Już

joomolek
30-09-2010, 22:33
Dzieki za zaiteresowanie i tak
utworzyłem w templateDetails.xml <position>header</position>
w index.php dodałem (to co kursywą)
<div id="header">
<jdoc:include type="modules" name="header" style="xhtml" />
<div class="logo"><h1><a href="index.php"><?php echo $mainframe->getCfg('sitename') ;?></a></h1></div>
</div>
a w css mam:
#header {
margin:0 auto;
width:960px;
height:264px;
background: transparent url(../images/headerimg.jpg) no-repeat top center;

i tu się konczy moja inwęcja twórcza .... nie działa!
co zrobić ?pozdrowienia

Bazyl
01-10-2010, 00:28
Moduł opublikowałeś i przypisałeś do pozycji header?
Link do strony?

joomolek
01-10-2010, 08:33
Dzięki , już OK! Działa!
mój bład , nienadpisywało mi pliku index.php , dopiero gdy go usunąłem i wisałem ponownie
zaczęło działać i już poradziłem sobie z ustawieniami i ostylowaniem. fajnie działa i wielki dzięki za podpowiedzi Bazyl :up:.

pawelSafiStudio
01-10-2010, 11:10
Witaj,

w razie jakbyś chciał to ostatnio przygotowałem moduł tworzący slideshow z modułów HTML w Joomla!.

Tutaj link do wątku, skąd można pobrać moduł :)

http://forum.joomla.pl/showthread.php?44264-Ruchomy-Header&highlight=ruchomy+header

Pozdrawiam.