PDA

Zobacz pełną wersję : szablon html do joomla



AsaF
22-09-2010, 08:40
Witam
Przeszukałem google, forum i wiem, że jest to możliwe, zresztą jak wszystko.
A o czym mowa, o przerobieniu szablonu html do templatki joomla.
Trzeba po prostu wiedzieć jak się robi szablony joomla, no a na tym się nie znam w ogóle. Ściągam kurs, może się nauczę.

No i tu jest pytanie do Was.
Mam szablon, jest to darmowy szablon z sieci, pocięty i składany w zwykłym html, to mi nie sprawia problemu, bo to jeszcze sam potrafię zrobić, ale ciężko administrować taką stronę, szczególnie gdy ma więcej treści, no i dla tego joomla.

Ale szablonów joomla, w ogóle nie ogarniam. Dlatego powiedzcie czy trudne będzie przerobienie takiego szablonu jak pokazuje do joomli?

3064

Chciałbym zachować taki wygląd jak jest, nic więcej
Moduły, to:
- możliwość zmiany loga przez zaplecze, albo przez ftp;
- moduł daty poziome;
- górne menu;
- moduł na belce, czyli szukajka, ścieżka powrotu;
- prawa i lewa kolumna, czyli zwykłe menu , najpopularniejsze, jakaś sonda itp;
- blok główny, czyli artykuły no i moduł tam gdzie jest to duże zdjęcie, aby można wstawiać losowy obrazek z katalogu lub jakiś komponent odpowiedzialny za to;
- ostatnie to stopka;

Jeśli ktoś doczytał dotąd, to nie jest tego dużo, nie wymagam chyba za wiele, może ktoś realnie ocenić, czy dużo z tym roboty będzie, aby poskładać to do joomli.
Mam wszystko pocięte, mam pliki psd, poskładane w kod html, css, ale nie znam się na budowaniu szablonów do joomli.

Napiszcie, czy to będzie trudne, ile by mi mogło zająć.
Ewentualnie jeśli ktoś się bardzo dobrze zna na tym i by mu nie zabrało to dużo czasu to mile widziana pomoc. Oczywiście liczę się z tym, że macie własne sprawy i nie każdemu chce się składać szablon za darmo, nawet jeśli byłby on prosty, dlatego proszę o wypowiedzi, porady, jak się zabrać co może być trudne.

Pozdrawiam

ps. ciekawe czy ktoś doczyta do końca zanim zamknie stronę :-)

tomaszek83
22-09-2010, 08:53
Jeśli ktoś doczytał do tond, to nie jest tego

yyy... ??? ;) a odnosząc się do Twojego pytania to raczej siebie powinieneś zapytać ile mogło by Ci to zająć. Skąd przeciętny użytkownik forum joomla może wiedzieć jak szybko wchłaniasz wiedzę potrzebną do zrobienia szablonu. Co do budowy szablonu to poczytaj tutaj: www.wiki.joomla.pl, pomocne rady możesz znaleźć także na www.blog.elimu.pl Do tego polecam kilka publikacji książkowych o szablonach joomla. Na helionie jest tego dużo... A jak się do tego zabrać??? może zacznij od poczytania o szablonach na wiki.joomla.pl

PeFik
22-09-2010, 14:09
Napiszcie, czy to będzie trudne, ile by mi mogło zająć.Ponieważ:
a) współprowadzę serwis astrologiczno-wróżbiarski
b) jestem autorem kilku książek o Joomla
c) prowadzę szkolenia w realu z Joomla!

Mogę oszacować, iż podstawy zajmą ci kilka dni, uważnej lektury. A prosty szablon HTML na Joomla! przerobisz w jeden dzień, po lekturze książki.
Trudniejsze rzeczy to niestety liczyć należy w tygodniach, chyba że znasz b.dobrze CSS i znasz j. angielski aby zrozumieć co piszą i mówią.
Plus dni i noce na poprawianie warsztatu, a więc praktyka.