PDA

Zobacz pełną wersję : W czym stworzyć 'prostą' strone WWW i za co się złapac?



geohound
22-09-2010, 17:50
Witam.
Nie wiem czy sa tu jacyś webmasterzy i ludzie znający sie na pisaniu stron ale przedstawię kłopot:

Chciałbym stworzyć stronę zespołu muzycznego jako polski odpowiednik, którego w naszym internecie brak. Całość okraszona oczywiście adnotacją o FANOWOŚCI serwisu itp ale nie o to chodzi.

Dużo się pozmieniało w tematyce pisania stron, ponoć tabelki to już przeżytek - nie wiem jak się zabrać za pisanie.
Chciałbym stworzyć cos co technicznie wyglądałoby mniej więcej tak:

http://stachursky.org/index.php

Czego sie uczyć? HTML? CMSa? CSSa? PHP?

Stworze cos takiego zagłebiając się w Joomle?
Załóżmy ze nie umiem praktycznie nic - nie wiem jak dynamicznie zmieniac dane na stronie bez edytowania całego kodu zródłowego, nie wiem jak stworzyć szablon tnąc obrazek w Photoshopie, nie znam się na Mysql itp. Znam jedynie w stopniu komunikatywnym terminologię WWW.


Zależy mi na hobbistycznym stworzeniu CZEGOS. CZEGOS z czego bede dumny a uzytkownicy beda z przyjemnoscia korzystać. Nie chce tego dla pieniedzy a jedynie by moc powiedziec sobie - to jest twoje i zrobiles to sam.

Bazyl
22-09-2010, 18:00
Hej,

Trafiłeś świetnie.
Bez znajomości html, css i php zrobisz fajną stronkę.
Tu jest początek drogi: www.wiki.joomla.pl

Powodzenia!

geohound
22-09-2010, 18:14
Przyznam ze czlowiek ktory pisał ten artykuł - http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze odwalił na tyle dobra robote ze nawet szympans ktory by słuchał tych tresci chciałby zabrac sie za pisanie stron :D Według autora kazdy kto ma kawałek mózgu, samozaparcie i chęc moze stworzyc COS. Dzieki wielkie za zaprowadzenie na tą strone bo az sie lepiej poczulem ;)

Robster
22-09-2010, 18:28
Ja bym w euforie nie popadał :) Jeśli zależy Ci na zrobieniu szablonu strony od podstaw, to startując z zerową wiedzą czeka cię bieg przez poligon :)
Jeśli natomiast, chcesz skorzystać z gotowych szablonów J!, to rzeczywiście orangutana można nauczyć w miarę przyzwoitej administracji :D

Bazyl
22-09-2010, 18:46
Przyznam ze czlowiek ktory pisał ten artykuł - http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze odwalił na tyle dobra robotę...

Możesz Mu podziękować, jak tylko chcesz: @Zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun)...

Jdwind
22-09-2010, 19:20
Na stronie podanej przez Bazyla możesz (jak widzisz) zadawać bezpośrednie pytania do Zwiastuna... (bez obrazy proszę, ale dawno jej nie przeglądałem, a to co zobaczyłem to prawie jak ściana płaczu w Jerusalem :). :P

geohound
22-09-2010, 20:30
Dobra mam teraz zasadnicze pytanie:

Przeszedlem sobie ten tutorial z Joomli, udalo mi sie zainstalowac server, joomle, mam juz nawet jeden 'artykul' na stworzonej..ekhem.. stronie xP ale ja to wszystko robie na servie ktory jest na moim laptopie stad pytanie - co mam zrobic dalej jesli chcialbym przejsc taka sciezke:

Stworzenie juz konkretnego podstawowego projektu -> umieszczenie serwisu na darmowym hostingu -> w DALEKIEJ przyszłosci przejscie na komercyjną domene i płatny hosting

Wiec - co zrobic? Mam załozyc hosting np na PRV.PL, tam zainstalowac joomle i zaczac działac? Czy w przyszłosci przechodzac na płatny server bede miał mozliwosc przeniesienia bazy danych zeby nie stracic np uzytkowników ktorzy mieliby sie logowac i zakladac konta?

Robster
22-09-2010, 20:35
OVH.PL ma teraz w ofercie dla nowych klientów darmowy hosting i domene .pl na dwa lata. Zakładasz sobie tam konto i w panelu administracyjnym masz do wyboru między innymi instalację J!, dwa kliknięcia i masz swoją stronę w sieci. Reszta to już kwestia zapoznania się z materiałami dostępnymi na wiki.

dkint
22-09-2010, 20:40
Witam

geohound zakładasz zapewne, że Twoja strona będzie się rozwijała -, po co bawić się w darmowe domeny, serwery itp. jak później pozycjonowanie itp. diabli wezmą, był na tym forum opisywany serwer 1and1 - przez dwa lata masz za darmo (chyba nawet z domeną ) -, pod warunkiem że odpowiadają ci ich warunki .. alternatywa jeden z dostawców hostingu, np netmark.pl - płatności masz nawet co miesiąc z tego co pamiętam, więc, jeśli nie dysponujesz dużym budżetem na start to będziesz mógł płacić w ratach ... darmowe rozwiązania mają to do siebie, że są dobre do pierwszej awarii, włamania itp. ..., kiedy trzeba szybko skontaktować się z administratorem hostingu, wtedy zazwyczaj wychodzą problemy .... ogólnie przemyśl to, . . . co do pytania zawsze możesz przenieść pliki i bazę ... odrobina wiedzy, samozaparcia, wiki.joomla.pl i to forum i poradzisz sobie ze wszystkim ...

pozdrawiam
Krzysiek

geohound
22-09-2010, 20:49
To OVH ma za darmo 1mb przestrzeni xP Wrzuce 2 obrazki i mi braknie miejsca na podstrony. Co do strony to nie bedzie ona niestety tak dynamiczna jak sie mozna spodziewac - zespol wydaje płyty/single/minialbumy co 3/4 roku, czasem dadza newsa wiec to bardziej chodzi o fanowskie tłumaczenie strony oryginalnej niz dynamiczny rozwojowy servis.

EDIT: Jaki darmowy hosting z jakimis 100mb polecicie pod Joomle 1.5?

EDIT 2 - slepy debil jestem _^_ faktycznie daja na 2 lata na OVH za darmo + 20Gb

palyga007
22-09-2010, 23:15
Na stronie podanej przez Bazyla możesz (jak widzisz) zadawać bezpośrednie pytania do Zwiastuna... (bez obrazy proszę, ale dawno jej nie przeglądałem, a to co zobaczyłem to prawie jak ściana płaczu w Jerusalem :). :P

Faktycznie. Przyznam, że nawet troszkę się ubawiłem ;]

PeFik
23-09-2010, 09:29
jeśli strona ma być prosta, a jej aktualnizacj ana max-a nieskomplikowana - to nie ma po co pchać się w Joomla!, Drupal, etc.
Lepiej wziąć na warsztat mini CMS : Pulse albo inne tego typu.