PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracja FTP



lfracek93
22-09-2010, 20:11
Witam.
A wiec wszystko zaczelo sie od tego ze nie moge uzyc INSTALATORA do zainstalowania ALLVIDEO. Wiec poszukalem na forum i dostalem odpowiedz:

błędu nie popełniłeś, włącz obsługę ftp w joomli
jest jeszcze inny alternatywny sposób - trzeba wywalić jakieś 20 linijek kodu z pewnegop pliku z joomli - ale po co skoro ten pierwszy działa.
Joomla ma problemy z serwerami linuxowymi a raczej to linux ma problemy z uprawnieniami joomli - stąd takie kłopoty
Wiec zabralem sie za konfuguracje FTP... i tu sie zaczyna...

Gdy wprowadzam dane:
Serwer FTP : ftp.friko.pl
Port FTP: 21
itd....
Pojawia mi sie;



JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.friko.pl" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_mode: Bad response
JFTP::_passive: Not connected to the control port
JFTP::write: Unable to use passive mode
JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.friko.pl" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::delete: Bad response
JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.friko.pl" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_mode: Bad response
JFTP::_passive: Not connected to the control port
JFTP::write: Unable to use passive mode
Bąd wczytywania danych z kanału informacyjnego



dodam przeczytalem na forum tez ze powinienem zmienic plikowi configuration.php atrybuty(czy jak to sie nazywa) na 707.Wiec tak uczynilem ale to nic nie dalo. Wrzucilem wiec recznie plik configuration.php z wprowadzonymi juz danymi do FTP ale nadal wystepuje tan sam problem i oprocz tego przy kazdym wejsciu do PANELU KONTRONLEGO pojawia sie :

Bąd wczytywania danych z kanału informacyjnego

Proszę o pomoc. Juz troche sie z tym mecze ; ( :hmm:

krzychoooo
22-09-2010, 20:29
Zastanawia mnie ten:
Serwer FTP : ftp.friko.pl
Czy nie powinno być 127.0.0.1 przecież nie chodzi o transmisję z Twojego kompa na serwer

dkint
22-09-2010, 20:50
Witam

krzychoooo używasz czasem znaków interpunkcyjnych ? i czemu sugerujesz, że ma być 127.0.0.1 - przecież właśnie to ip jest adresem lokalnego komputera ...

lfracek93 sprawdź w PA - menu pomoc - informacje o systemie - prawa do katalogów ...

pozdrawiam
Krzysiek

krzychoooo
22-09-2010, 21:08
Zgadza się, 127.0.0.1 to ip lokalne odległego serwera. Plik jest przesyłany poprzez http a dopiero lokalnie poprzez ftp. Fakt na niektórych hostah należy podać inny niż 127.0.0.1.
ręczna konfiguracja ftp (http://www.wiki.joomla.pl/Screen.config.15#.22R.C4.99czna.22_konfiguracja_ob s.C5.82ugi_FTP)
Ale może się mylę to proszę o naprostowanie mnie.

lfracek93
23-09-2010, 12:28
A zapomnialem napisac. W prawach do katalogów tez poprawialem wszystko i mam wszedzie : napisane na zielono - ZAPISYWALNY...
(dodam jeszcze ze jestem poczatkujacy jak cos)

---------- Post dodany 23-09-2010 o 10:28 ---------- Poprzedni post był 22-09-2010 o 19:13 ----------

Pomoze Ktos? Nie wiem co mam robic ;///

krzychoooo
23-09-2010, 12:56
Pisałeś do friko.pl jaki mają lokalny adres ftp?
Z pierwszej linijki

JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.friko.pl" on port 21
wynika że joomla nie łączy się z tym ftp. Czyli coś nie tak z nazwą serwera albo nie ten port.

lfracek93
23-09-2010, 14:33
Nie ale zaraz to zrobie :)

---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post był o 10:57 ----------

Dostalem od nich wiadomosc:

Friko.pl nie oferuje połączeń wychodzących, tak więc funkcjonalność którą próbuje pan uaktywnić w Joomla nie będzie działać.

Co mam teraz zrobic ? ;(((
Skoro nie moge wlaczyc tego FTP to nie bede mogl korzystac z INSTALATORA , wiec nie bede mogl instalowac zadnych dodatkow (komponentow etc.)
Wiec da sie moze zainstalowac te komponenty w jakis inny sposob==> jakos moze recznie albo cos?(bo czytalem tez gdzies na forum ze mozna recznie zainstalowac komponenty ale to bylo skomplikowane i nie wiedzialem o co chodzi-moglby mi ktos pomoc to jakos zrobic) chodzi mi narazie o komponent ALLVIDEO(albo jakis zebym mogl odtwarzac filmiki z youtube) i jakis komponent jezyka(czyli zeby bylo mozna zmeinic jezyk strony)
Tylko te komponenty beda mi potrzebne na strone- przynajmneij tak mi sie wydaje.

A musze szybko strone zrobic mojej mamie.

krzychoooo
23-09-2010, 15:47
widziałem że na cba mają instalację Joomla już w ramach konta, więc chyba ustawienia serwera mają ok. Ja zrezygnowałem z tego hosta, ponieważ do szału doprowadzało mnie przesyłanie kilku megowych plików. Ale może ktoś tu się wypowie jak tam jest u nich obecnie z joomla.
Pozdrawiam

lfracek93
23-09-2010, 20:23
mi chodzi o to by nie bylo reklam wiec nie chce cba bo tam reklamy sa chyba... Teraz chcialbym zeby jakos wrzucic te 2 komponenty zeby dzialaly... I jak bym wrzucil to stronka by byla w 80% gotowa. Tylko jak to wrzucic prosze pomozcie...

---------- Post dodany o 18:23 ---------- Poprzedni post był o 14:08 ----------

Pomoze mi ktos ... ??

friko
29-09-2010, 14:04
Jeżeli chodzi o Friko.pl, to nie są na chwilę obecną dostępne połączenia wychodzące FTP z serwerów hostingowych (ich udostępnienie jest planowane w niedługiej przyszłości), dlatego nie jest możliwe nawiązanie połączenia FTP na poziomie aplikacji webowej, stąd obecność komunikatu:
"Could not connect to host"