PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększenia obrazka po najechaniu na niego kursorem.



czarny_85
23-09-2010, 15:08
Szukam dodatku lub komponentu który pozwoli mi zrobić takie coś, że po najechaniu kursorem na miniaturkę powiększa się ona troszkę a po kliknięciu powiększa się całkowicie.

Do galerii oraz zdjęć na stronie używam morfeoshow. Może on ma takie możliwości?

Jeśli ktoś widział taki efekt kiedyś na stronie i wie jak to zrobić proszę o kontakt.

a_m
23-09-2010, 15:12
inna wielkość dla stanu :hover miniatury? i nie trzeba zmieniać galerii

czarny_85
23-09-2010, 15:23
Jest to rozwiązanie. Lecz na stronie mam kilka galerii a tą opcję chciałem tylko zastosować przy czterech zdjęciach w artykule.

Poza tym gdy dam w :hover określone wielkości to po powiększeniu reszta miniaturek dziwnie się przemieszcza a nie zostaję w tym samym miejscu co była. Jaki styl musiałbym zastosować aby reszta miniaturek pozostawała w miejscu?

a_m
23-09-2010, 15:32
masz to gdzieś w sieci? jeśli tylko do obrazków w jednym artykule, to chyba lepiej poszukać osobnego plugina / albo wsadzasz miniaturki w div o jakiejś klasie i wtedy w css - div.towja_klasa img:hover{} / co do przemieszczania to musiałbym zobaczyć, nie używam nigdzie Twojej galerii

czarny_85
23-09-2010, 15:55
Mam w sieci lecz wszystko wykonuję w chwili obecnej w firebugu. Można by osadzić w osobnym divie i opisać w css-ie tylko że morfeoshow działa na zasadzie w wstawienia w artykuł '{morfeo 1}' i to wszystko więc opisanie tego w css-ie chyba będzie ciężkie gdyż w divie nie będzie img, lub się mylę.

a_m
23-09-2010, 15:58
nie będzie ciężkie - <div class="abc">{morfeo 1}</div> i galeria powinna dać się potraktować indywidualnie / a jak masz pozycję menu do tego artykułu, to przyrostek klas CSS strony wystarczy

czarny_85
23-09-2010, 16:20
Tak to będzie podkategoria w menu o nazwie "Firma". Mówisz iż jak w stawie w <div class="abc">{morfeo 1}</div> a w css-ie

.abc {
}

.abc img {
}

.abc a:hover img {
}

To galeria morfeoshow zaakceptuje to czy w css-ie inaczej to opisywać?

a_m
23-09-2010, 16:29
powinno zadziałać, może potrzeba będzie coś jeszcze dopisać, ale bez linka, to wróżby

czarny_85
23-09-2010, 16:37
Dzisiaj już za to się nie będę brał, jutro pod wieczór napiszę jak to wszystko wyszło,dzięki

czarny_85
01-10-2010, 20:27
Ma ktoś może inny pomysł na takie zastosowanie? Gdy zastosuje 'hover' to obrazek brzydko się rozmazuje;/ Może być z użyciem JS, nie musi być konkretnie jakiś plugin.

czarny_85
07-10-2010, 11:16
Takie coś nie może być ponieważ są za duże straty jakości obrazka po powiększeniu.

Dokładnie mi chodzi o to aby np. 9 obrazków tworzyło kwadrat i po najechaniu na jednego powiększał się o o 15% a po kliknięciu w niego otwierał się na 100%.

Nie koniecznie musi być jakiś plugin może być również jQuerty.

Tylko aby takie coś uzyskać.

danieladrianka
07-10-2010, 19:56
może ci się spodoba to ->: zobacz (http://www.flashxml.net/image-grid.html)

czarny_85
10-10-2010, 15:33
Dzięki, o takie coś mi chodziło. Duże możliwości z edycją galerii. Tylko muszę wykupić licencję aby nie było logo firmy na mojej stronie.

czarny_85
02-11-2010, 11:44
Kupowaliście kiedyś z takich stron www (http://www.flashxml.net/image-grid.html) licensje na skrypt? Kupiłbym go bo nie jest drogi 12$ tylko nie wiem czy nie ma tam jakiś haczyków i jak to się odbywa. Kupuję i dostaję wersję bez ich loga firmowego? Jeżeli ktoś już kupował skrypty z zagranicznych stron proszę o radę.

kiki05
04-11-2010, 08:05
Sprawdź Phoca Gallery Plugin - Switch (Swap) Image, więcej przykładów na http://www.phoca.cz/demo/phocagallery-plugin?showall=1

czarny_85
04-11-2010, 09:19
Założenie konta na paypalu 5 minut, przelew na konto paypalu 3 min. Po zakupie błyskawicznie pieniądze trafiają do osoby sprzedającej. Całość trwała 10 minut i skrypt miałem. Dzięki wszystkim za propozycję i pomoc.