PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana logo, a powiązanie z IP?



Dimenzo
24-09-2010, 16:36
Witajcie!
Nie jestem doświadczonym użyszkodnikiem Joomli, aczkolwiek na mój chłopski rozum następujący problem nie powinien mieć miejsca... Dokładniej, niedawno zmieniłem logo w domyślnym szablonie na swojej stronie. Wszystko przebiegło prawidłowo, wszystkie elementy zostały podmienione, a pliki nadpisane. Wszystko działa. Tylko nie u mnie... Mam IP statyczne, łączę się przez WiFi z moim AP. Po zmianie na jakiekolwiek inne połączenie sieciowe wyświetlane jest nowe logo. Po powrocie do mojej sieci - stare, klasyczne logo z szablonu. O co tutaj chodzi? Cache jest czysty, sprawdzałem nawet w innych przeglądarkach i na innych profilach użytkowników na komputerze. Cały czas to samo. Czy istnieje jakaś pamięć podręczna przeznaczana dla określonego IP/hosta? Proszę o pomoc. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem.

System: Windows 7
Przeglądarki: Opera 10.62, IE 8
Wersja J: 1.5.20

trzepiz
24-09-2010, 17:27
A co to za sieć ? Jakaś osiedlowa ? Radiowa ?

W tego typu sieciach często ustawiane jest PROXY (wymuszone połączenie użytkownika przez proxy). Zatem jeśli "wpadasz" do takiego proxy serwera to do czasu "życia" cache na serwerze pośredniczącym będziesz miał taki efekt.

Proponuję test :
1. Zmień nazwę tego pliku na inną
2. w szablonie lub w stylu CSS dokonaj zmiany wg. nazwy nowego pliku
3. wyczyść cache przeglądarki
4. sprawdź efekt.

Ma to na celu pobranie innego obrazka (innej nazwy) z serwera. Będziesz wiedział, że wszystko jest OK .. a powodem tegoż problemu może być proxy, przez które "puszcza" cię dostawca internetu.

PS: Oczywiście to tylko moja hipoteza - być może są jakieś inne powody tego problemu.

Dimenzo
24-09-2010, 22:43
Tak, jest to sieć osiedlowa, jednak z żadnym innym skryptem nie miałem takiego problemu (mimo to kwestia sprawdzenia i rozmowy z administratorem sieci). Odnośnie zmian nazwy plików, jest to nieskuteczne na tyle, iż zmiana nazwy pliku i poprawki w danych nie wnoszą zupełnie nic (efekt jest ten sam), zaś zmiana całego diva (z poprawieniem odniesień do niego w odpowiednich plikach) skutkuje całkowitym zniknięciem logo. Cóż, pozostaje mi rozmowa z administratorem sieci, o efektach poinformuję - jeśli tylko jakieś będą.