PDA

Zobacz pełną wersję : Adres IP wypisujacych artykuły



uksjunior
25-09-2010, 09:25
Witam

Czy jest możliwość zobaczenia adresów IP osób, które piszą artykuły u mnie na stronie? Korzystam z dodatku yvComment zatem komentarze dodawane są jako nowe artykuły. Chcę poznać adresy IP użytkowników piszących pod pseudonimem.

pozdrawiam i dzieki za pomoc!

PeFik
25-09-2010, 13:23
nie, zatem nalezy przebudowac ów komponent, myslę ze taka usluga nie będzie droga - daj do działu zlecen

Robster
25-09-2010, 14:23
$_SERVER['REMOTE_ADDR']

Ten kawałek kodu zawiera adres IP. Nie wiem w jaki sposób chcesz rozwiązać wyświetlanie tego adresu, ale możesz np. zmodyfikować formularz komponentu z komentarzami, tak by na sam koniec dopisywał ten adres

<?php
echo 'Twój adres IP to '.$_SERVER['REMOTE_ADDR'].'!';
?>
rozwiązanie dość spartańskie, ale jakby nie było działa. Możesz jeszcze dodać 2-3 linijki, które będą wyświetlały ten adres tylko użytkownikowi zalogowanemu na koncie administratora, bo w obecnej postaci wszyscy go zobaczą.

Jola
25-09-2010, 21:51
Witam,
myślę, że problemem nie jest pobranie tej informacji ale zapisanie jej w bazie danych.
Czy wykorzystać istniejącą tabelę (kolumnę) czy dodać nową.

Robster
26-09-2010, 11:00
Ale jeśli adres będzie od razu wstawiany do treści komentarza, to chyba nie ma potrzeby zapisywania go w bazie? Mówię tutaj o sytuacji, gdzie ten adres nie będzie później nigdzie wykorzystywany.