PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie strony joomla 1.5 problem z kickstart.



sooony
26-09-2010, 20:26
Witam siedzę nad problemem klika godz i bezskutecznie próbuje przenieść serwis joomlę z jednego serwera na drugi (praktycznie to to samo bo oba sa na home.pl pod różnymi kontami).
Problem w tym że robie kopie stronki jakże pomocnym Akeeba Backup-em i wygląda że z powodzeniem. Jednak po wgraniu na serwer docelowy kickstart.php i jego odpaleniu, nie widzę mojej spakowanej kopi strony choć wcześniej ftp-em ładnie i binarnie się tam zgrała. Dodam że robiłem to z kilaka razy najnowszymi wersjami ze stajni Akeeba i nic, w Archive file kickstaru pusto nic się nie pokazuje i nie da się nic wybrać :podstep:

Tak więc drodzy rodacy proszę was o pomoc :zagubiony:

PeFik
26-09-2010, 21:19
a skopiowałeś na docelowy serwer ów plik JPA lub ZIP ? ja przenosiłem z home na home, może z 5 razy i za każdym razem łapało.

---------- Post dodany o 21:19 ---------- Poprzedni post był o 21:16 ----------

Na sewerze docelowym muszą sie znaleźć 3 pliki : ów kopia JPA/ZIP + kickstart.php + en-GB.kickstart.ini

3076

sooony
26-09-2010, 21:35
I takie też są 3 pliki jednak nic nie łapie, kikstart nie widzi żadnej paczki zipa czy jpa.
Ale znalazłem rozwiązanie , prozaicznie proste aż mnie zatkało :)

Ok a teraz rozwiązanie problemu dla tych którzy równie długo i za długo szukali odp na ten problem :
1 - pakuj Akeeba Backup-em w zipie - problem lezy w plikach jpa i konfliktem z serwerami home.pl więc to robimy zipem !
2 - mamy ładny policzek zip naszej stronki joomla zgrany lokalnie na nasz komp
3 - ładujemy go FTP-em na serwer docelowy w moim przypadku home.pl
4 - kickstart.php bardzo duży jak się okazuje niepotrzebny skrypt wiec z niego nie korzystamy :P, w ogóle nie wygrywamy na serwer docelowy a piszemy własny prosty taki :


<?php
system ("unzip -o nazwa_pliku.zip");
?>
5- odpalamy skrypt , nazwa skryptu dowolna u mnie unzip.php
6- jako ze Akeeba Backup zrobił nam instalatora joomli podajemy mu wymagane dane do sql-a na nowym serwerze i cieszymy się strona bez użycia pliku kickstart.php :)

Pewnie niektórzy powiedzą a poco jak się da z kickstartem , otóż u mnie się nie dało, powody mi nie są dokładnie znane ale jak będziesz miał taki problem już wiesz jak to zrobić. Powodzenia.

PeFik
26-09-2010, 21:40
Tu cię zdziwie -> kickstart rozpakuje ZIP-a bez kombinowania, także na Home.pl, założymy się?

sooony
26-09-2010, 21:43
U ciebie może i tak ale u mnie nie koniecznie założymy się :)

PeFik
27-09-2010, 08:57
wszystko to pokazuje, jak "nieobliczalny & nieprzewidywalny" jest hosting na home.pl. :P