PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - zdefiniowanie wysokości ilustracji



archeogriafika
27-09-2010, 00:08
Witam serdecznie, mam następujący problem:
Podkategoria - wyświetla listę artykułów będącymi ilustracjami. Jak wiemy, można zdefiniować wielkość ilustracji wyświetlanej w liście artykułów - jednakże mamy jedynie dostęp do definiowania parametru szerokość, co może prowadzić do sytuacji jak na załączonym obrazku: http://foto.lzone.pl/oferta-fotograficzna/fotografia-lubna/itemlist/category/8-katia-i-piotr.html
W momencie pojawienia się zdjęcia pionowego - cały mój misterny plan... w łeb.
Prawdopodobnie wysokość jest gdzieś przypisana w plikach K2 - szukałem, jednak nie znalazłem.
Proszę o pomoc ! Zdjęcie może być rozciągnięte do poziomu - nie problem, grunt by zajmowało tyle samo miejsca co pozostałe.
Z wyrazami szacunku
Tomek

juzio5
27-09-2010, 00:22
Co prawda nie pomogę Ci, ale w życiu zazwyczaj powyżej d..y nie podskoczysz, zaś K2 usilnie to robi. Jak znajdziesz rozwiązanie tego, to wcześniej czy później będziesz miał następny problem ze skalowaniem zdjęć przez K2 pow. oryginalnego rozmiaru. Jeżeli któryś rozmiar będzie zdefiniowany większy niż wczytany plik obrazka

a_m
27-09-2010, 08:44
jeśli chcesz mieć równo, to lepiej chyba przycinać niż rozciągać;
wklej sobie do K2.css :

.catItemImageBlock {border:1px dotted #414141!important;padding:8px}
.catItemImageBlock a{height: 193px;overflow: hidden;display: block}
.catItemImageBlock img{border:0!important;padding:0!important}

jak będzie pasować, doprowadź do sytuacji, w której posługiwanie się dyrektywą !important nie będzie konieczne

archeogriafika
27-09-2010, 11:39
hmm wpisałem i nic.. ale ja to laik jestem, więc mogłem coś źle zrobić.

Optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość definicji dłuższego boku..? ehh sam nie wiem. W sumie zamysł galerii chyba jest czytelny, ma ktoś jakiś pomysł ?? Jestem otwarty na wszelkie pomysły (również te płatne)... Po prostu marzy mi się fajna strona z ładną galerią nie opartą na lifeboxie..
Pozdrawiam
Tomek

a_m
27-09-2010, 11:47
chyba źle bo nie widzę żebyś coś zmienił; tu masz plik --> templates/gk_cherrydesign/css/k2.css / wklej kod na końcu i zobacz

archeogriafika
27-09-2010, 11:53
Mistrz ! Dzięki - takie coś zupełnie wystarcza :) Bardzo dziękuje ! Jak już jesteśmy przy temacie - czy jest jakiś sposób by zdjęcie po otwarciu miało 600 px wysokości ? Zdefiniowanie np maxymalnej wysokości zdjęcia ?? Chciałbym by ilustracje nie miały więcej niż 600px na najdłuższym boku.

a_m
27-09-2010, 12:09
jest taka możliwość, ale zauważyłeś już, że obrazom w preferencjach k2 nadaje się szerokość; nie wygodniej jest ze względu na ten komponent ( i również moduł gavicka) preparować obrazy obrazy pod stronę np w wszystkie w tych samych proporcjach / wielkościach?
(w .catItemImageBlock dopisz !important po padding:8px)

archeogriafika
27-09-2010, 12:26
Dodałem, jednak nie widzę różnicy... (pewno znów coś nie tak wpisałem) Co do wielkości, tak zgadza się wszystkie zdjęcia na serwerze są w proporcjach (400px) 10x15 (600px), jednakże w przypadku zdjęć pionowych proporcję się obracają i zdjęcie z księdzem jest ogromne... najlepiej jakby po otwarciu artykułu zdjęcie było otwierane w naturalnej wielkości tak jak jest na serwerze czyli width 100%, pytanie gdzie to wpisać ? Dziękuje za poświęcony mi czas.
Tomek

a_m
27-09-2010, 12:29
Komponenty -> K2 -> Preferencje -> tam będą szerokości dla wszystkich "typów" obrazów + w ustawieniach kategorii

archeogriafika
27-09-2010, 12:39
Tak, jednakże tylko w pixelach. Gdy ustawie szerokość na 600px. to w przypadku zdjęcia poziomego wszystko będzie dobrze. W przypadku zdjęcia pionowego przy szerokości 600px, zdjecie jest skalowane na wysokość 900px. Gdyby udało się ustawić wartość szerokości na 100% wtedy zdjęcia wyświetlane byłyby w takiej wielkości jak są wrzucone na serwer. I nie byłoby żadnego problemu... jest to osiągalne ?

a_m
27-09-2010, 12:54
k2 z oryginalnego pliku tworzy kilka kopii o różnych rozmiarach wg określeń w preferencjach, więc oryginalny plik, "potem" nie istnieje dla komponentu

archeogriafika
27-09-2010, 13:01
Czyli się nie da tego zrobić ? :( Nie da się jakoś zblokować by nie powiekszał pliku bardziej niż oryginał albo coś ?? A może jakiś podobny komponent pod k2 do galerii ?? Jeżeli jest to możliwe, jednak czasochłonne jestem w stanie, zapłacić...

ha :) Poprostu wyłącze grafike w artykule i dodam zdjęcie jako treść :]
Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam
Tomek