PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentów- Co jest nie tak?



beny10
28-09-2010, 11:59
Witam.
Jestem tutaj nowy. Troche grzebałem na tym forum, ale nigdzie nie znalazłem tego co mnie boli.
Mam zainstalowaną wersję Jomla! 1.5.9
Chce zainstalować sobie nowe komponenty. Ściągam archiwa .zip, odpalam panel administracyjny Joomla! wchodze w Rozszerzenia -> Instalator
(chce zainstalować z pakietu więc) daje przeglądaj, wskazuje ten ściągnięty pakiet i naciskam Wczytaj plik & Instaluj.
I w tym momencie wywala mi błędy:
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

O co chodzi? Co robie/mam źle?

Pomyślałem więc że może zainstaluje z pliku .xml.
Rozpakowałem taki ściągnięty pakiet i przekopiowałem go na serwer do /usr/joomla/tmp/
Taką ścieżkę wpisuje własnie w polu do tgo przeznaczonym i naciskam Instaluj.
I znowu wywala mi błąd:
Proszę podać ścieżkę do pakietu instalacyjnego.
Brak pakietu instalacyjnegoi.

O co chodzi? co robie źle? Jak się isntaluje pakiety (modyły, komponenty itd.)?
Instrukcje przeczytałem dosyć dokładnie. Według niej robiłem instalacje tych komponentów.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
Beny10

pyziak
28-09-2010, 12:07
sprawdź prawa do katalogów w PA - Pomoc - Informacje o systemie - uprawnienia katalogów
poza tym www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) jest nieoceniona

poza tym aktualna wersja Joomla to 1.5.20 , oraz piszesz nie w tym dziale, wiec przenoszę

beny10
28-09-2010, 12:10
Witaj
Sprawdziłem, wszystkie mam na "niezapisywalny". Jak to zmienić?

Bazyl
28-09-2010, 12:28
Hej,

O kiepskich hostingach oraz prawach plików i katalogów jest u nas masę wątków.

Pewnie najprościej zmienić hosting.

beny10
28-09-2010, 12:38
Dodam jeszcze, że prawa do katalogów w Joomla! mam takie:
dla właśicicela: drwxr
dla grupy: xr
na zewnątrz: x

czyli 755.

Wchodze klientem ftp na użytkownika, który jest właścicielem tych katalogów i moge tam wszystko robić. To samo, jak wejde przed explorera.
A do PA loguje się na tego właśnie użytkownika.

Serwer www mam u siebie postawiony i konfigurowany przez siebie we współpracy z poprzednikiem.

Bazyl
28-09-2010, 12:41
Ja się na tym nie znam.
Przeszukaj forum - znajdziesz

beny10
29-09-2010, 08:10
No właśnie poszukałme i znalazłem niestety tylko to co już sam mam ustawione
3080

---------- Post dodany 29-09-2010 o 08:10 ---------- Poprzedni post był 28-09-2010 o 12:51 ----------

Dzisiaj zrobiłem test. Ustawiłem prawa do wszystkich katalogów Joomli! na 777. W PA w ustawienionych prawach widziałem, że wszystkie katalogi są ze statusem zapisywalne ale niestety nadal to samo. Przy prówie wczytania pakietu wywaliło te same błędy:
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Pomoże ktoś?

pyziak
29-09-2010, 09:23
prawa to prawa jest jeszcze własność (właściciel) pliku , zmień hosting na normalny i nie będziesz miał problemów

beny10
29-09-2010, 09:31
Właścicielem całego katalogu Joomla! wraz z podkatalogami i plikami jest user którym loguje się do PA. Serwer mam postawiony u siebie na Debianie więc zmiana hostingu nie wchodzi w grę.

pyziak
29-09-2010, 09:37
skoro tak mówisz to chyba będziesz musiał odwiedzić forum, które zajmuje się konfiguracją serwerów, jak pewnie się domyślasz problem leży nie w Joomla tylko w ustawieniach serwera

beny10
29-09-2010, 12:45
Zastanawia mnie jedno. Dlaczego te błędy pojawiają się w momencie gdy do całego katalogu na serwerze dam prawa 777 a w Joomla! PA pokazuje mi że wszystkie katalogi są zapisywalne. Może jednak nie do końca jest to tylko problem serwera? Ja łącząc się przez klienta ftp na tego samego usera moge w tych katalogach zrobić wszystko. Może PA w Joomla! ma jeszcze jakiś proces/ukrytego usera któremu też trzeba dać prawa do tych katalogów?

---------- Post dodany o 12:45 ---------- Poprzedni post był o 09:43 ----------

Czyli co? niekt nie jest w stanie mi powiedzieć dlaczego mam takie błędy? Jakie powinny być prawa do katalogów Joomli! i dla jakiś userów?

pyziak
29-09-2010, 13:05
http://wiki.joomla.pl/index.php/Wymagania_instalacyjne_-_konfiguracja_serwera
http://wiki.joomla.pl/index.php/Wymagania_instalacyjne
http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_dzia%C5%82aj%C4%85_prawa_dost%C4%99pu_do_plik% C3%B3w_w_UNIX%3F
no to działaj

beny10
29-09-2010, 13:53
Dzięki. Fajne artykuły. Niestety studiowałem je już jakiś czas temu.
Przypomne raz jeszcze. Z Joomla! korzystam już ponad rok. Wszystko ładnie pięknie działa. Do PA loguje się na 'usr', który jest administratorem. Moge dodawać artykuły, menu , zmieniać szablony itd.
Tymże samym 'usr' loguje się na ftp'a i w katalogu Joomla! moge robić wszystko. Usuwać, dodwać, zmieniać. Użytkonik 'usr' jest właścicielem katalogu Joomla!. Katalog Joomla! jest katalogiem domowym użytkownika 'usr'. Więc posiada do niego wszystkie prawa. Po skopiowaniu katalogów i plików do katalogu Joomla! co wykonał użytkownik 'usr' dałem komende chown -R usr. Tak dla pewności.
I teraz zmieniam
#>../Joomla chmod -R 777
wchodze do PA i widze że wszystkie katalogi są na zielono "Zapisywalny".
Chce wgrać pakiet instalacyjny z modułem i dostaje komunika. jak na początku w 1 poście.
Do plików daje
#>../Joomla chmod 666
i chce ustawić przez PA obsługe pamięci podręcznej i dostaje komunikat z błędem: "JFTP::write: Bad response"
I teraz: wchodze sobie przez ftp, edytuje plik configuration.php i ręcznie zmieniam wartość przy pamięci podręcznej, zapisuje zmiany i niespodzianka. Plik się zapisał bez błędu po ponownym otworzeniu do edycji wartość jest ustawiona. W PA widze przy pamięci podręcznej, że jest włączona.
Prawa do katalogu /cache mam na 757. WIęc wg tego co mi podałeś do czytania jest tak jak powinno. Wszystkie prawa do wszystkich katalogów robie wg tego co mi podałeś (przypominam, że pisałem już o tym, że to przerabiałem kiedyś już). Normalnie mam na 755 a jak chce coś wgrać to mam na 777.
I dalej K U P A !! Nie moge wgrać paczki instalacyjnej.

Wydaje mi się więc, że rozmawiamy w kółko o tym samym, ja podaje jakie mam ustawienia robione wg opisów zalecanych do Joomli! a wy mi karzecie szukać jakie powinny być ustawienia. I tak w koło macieju.

Może ktoś popatrzy na to raż jeszcze, może napisze, jak konfigurował serwer (prawa, userzy), może miał taki problem i podsunie jakąś myśl.

Co do konfiguracji Apache, MsQL, PHP, gdybym miał coś źle porobione pewnie w ogóle nie odpaliłaby mi Joomla!, i pewnie w goóle nie dało się wejść na strone przez http. A ja. przypominam< działam na tym od ponad roku. I stronka działa cały czas. Kwestia tylko niektórych czynności administracyjnych.
No chyba że jest jakiś chaczyk, którego nie zrobiłem, żeby Joomla! działała poprawnie? Jakiś wymysł twórców?

Jeszcze raz prosze o porady, podpowiedzi, naprowadzenia i z góry dzięki.

Jola
29-09-2010, 23:15
Witam,
problemem może być niewłaściwe ustawienie opcji ftp w konfiguracji witryny :)

beny10
30-09-2010, 13:55
a jakie powinnybyć te ustawienia? FTP jako taki działa mi bez problemu.

Jola
30-09-2010, 21:59
Wystarczy źle podać ścieżkę.
A co się stanie jak wyłączysz ftp?

beny10
01-10-2010, 07:54
Wyłączyłem ftp (ręcznie modyfikując plik configuration.php) i przy próbie instalacji komponentu dostałem coś takiego:

JFolder::create: Could not create directory
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Dodam jeszcze, że nie moge nic ustawić w konfiguracji przez PA. Wywala błąd:
JFTP::write: Bad response
Błąd: nie można zapisanć pliku konfiguracyjnyjnego
A prawa dla teog pliku mam na 666.

scdx
12-12-2011, 14:22
Miałem podobny problem. Rozwiązanie okazało się banalne, po prostu musiałem wpisać prawidłową ścieżkę w ustawieniach FTP (Witryna -> Konfiguracja -> Serwer) jest to o tyle ważne iż nawet dając uprawnienia 777 do pliku konfiguracyjnego JFTP nie potrafiło go odnaleźć gdyż szukało go w nie prawidłowym katalogu. Zobacz gdzie lądujesz po zalogowaniu się na FTP, jeżeli dajmy na to jest to katalog "/home/users/user1" a z tego co pamiętam w debianie strony trzymane są w katalogu public_html w konfiguracji JFTP w AP (Panel Administracyjny) Joomli w polu "Główny katalog FTP" (polskie tłumaczenie z 1.5.24 może się różnić w wersjach późniejszych) należy wpisać /public_html jeżeli masz FTP zamknięte w roocie jeżeli nie to spróbowałbym podać całą ścieżkę "/home/users/user1/public_html".


Pozdrawiam,