PDA

Zobacz pełną wersję : josdirectory



robakx1
16-09-2006, 09:36
Hm mam taki dziwny problem. ze jak wejde w konfiguracje josdirectory i sobie cos poustawiem to przy zapisywaniu wszystko znika i nie widze ustawień których dokonałem wczesniej

Powinno być chyba wszystko ok skoro widnieje mi komunikat:
"JosDirectory: Ustawienia ogólne
Zapisywanie w pliku config.josdirectory.php jest: : możliwe"

wszystko stoi na HOME.PL

toperz
15-10-2006, 23:59
Mam ten sam problem (z zapisem konfiguracji), do tego dochodzi brak możliwości uploadu obrazków i dokumentów (mimo utworzenia odpowiedznich katalogów zgodnych z konfiguracją).
Ponadto próba edycji istniejącej kategorii kończy się wyświetleniem formularza dodawania kategorii. Może być pomocnym fakt, iż po włączeniu raportowania blędów, na formularzu niedoszłej edycji pojawia się Notice:

Notice: Undefined variable: cid in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 269
Notice: Undefined variable: add_category in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 1646
Notice: Undefined variable: mosConfig_lang in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 1666
Notice: Undefined variable: hide in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 1668
Notice: Undefined variable: category_list in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 1669

Ponadto proba wywołania akcji Publikuj/Nie publikuj dla pozycji na liście kategorii pokazuje:
Notice: Undefined variable: cid in /administrator/components/com_josdirectory/admin.josdirectory.php on line 285
i monit JS: "Wybierz element, aby wykonać operację: publish".

Generalnie joomla (1.0.11) dziala prawidlowo i stoi na home.pl.

zwiastun
16-10-2006, 02:01
Wyłącz w konfiguracji raportowanie błędów! To, co Ci wyświetla, to nie błędy, ale uwagi.

toperz
16-10-2006, 09:57
Raportowanie błedów włączyłem po to, aby zdiagnozować problem z edycją kategorii, sądziłem, że np informacja o tym, że zmienna $cid z jakiegoś powodu nie jest zainicjalizowana numerem kategorii, którą chce edytować - będzie pomocne przy rozwiązaniu problemu.
Ale jeśli nikt nie spotkał się z takimi objawami będę probował sobie jakoś poradzić.
Pozdrawiam :)

robakx1
22-12-2006, 19:53
Problem zadany ponad 3 miesiące temu i nie rozwiązany do tej pory. Przecież ktoś go używa, jeśli jest taka możliwość to dajcie link do w pełni działającego komponentu, może RC2 ? na demojoomla widziałem ze jest -tylko jak z stamtąd ściągnąć?

Sova
22-12-2006, 22:53
RC2:
http://www.webpl.info/index.php?option=com_docman&task=doc_details&Itemid=&gid=155

na joomla.pl też jest...:)

tReB
06-01-2007, 13:27
Witam wszystkich,
czy problemy opisywane przez robakx1a i toperza "znikły" Wam po zainstalowaniu RC2? U mnie niestety bez zmian, ciągle to samo :( .
Może problem jest w czymś innym?

toperz
06-01-2007, 18:02
Prawdopodobnie masz wyłączone Register Globals w php.ini, a wygląda na to, że josDirectory wymaga tej opcji włączonej.
Uruchom w Joomla tryb emulacji: Register Globals Emulation.
Czyli w pliku "globals.php" trzeba zmienić wartość define( 'RG_EMULATION', 0 ); z 0 na 1.
U mnie wyeliminowało to wszystkie problemy!

Pozdrawiam :)

Bushmen_DZ
05-05-2007, 17:44
ja mam podobny problem jak powyżej
pobrałem wersję RC2 i nie działa
wszystko stoi na nazwa.pl
poradzono mi żebym zmienił register_globals off

"Może Pan zmienić te ustawienia samodzielnie poprzez plik .htaccess z
dyrektywami:
php_flag register_globals off
php_flag short_open_tag off
"
i to terz nie pomaga ale register_globals jest ok ponieważ instaltor go odczytuje poprawnie
i na sam koniec okazuje się że kolega powyżej ma rację
dopiero w pliku globals.php po zmianie z "0" na "1"
w linijce
define( 'RG_EMULATION', 0 );
wszystko śmiga poprawnie
to chyba na tyle z tym tematem pozdrawiam