PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wyswietla sie strona od "www" pod mozilla



lucila
28-09-2010, 18:08
Witam!
mam taki problem. Moja strona www.jarzyslaw.pl nie wyswietla sie pod mozilla. To znaczy wyswietla sie jak wpisze: http://jarzyslaw.pl/
pod IE dziala ok czyli: www.jarzyslaw.pl
czy bedzie mozna sie tym zajac po ukonczeniu strony czy juz lepiej teraz?
Wersja Mozilli 3.6.10.

Bazyl
28-09-2010, 18:36
Hej,

To Ci zajmie chwilkę.
Wygooglaj sobie przekierowanie 301 w .htaccess

dkint
28-09-2010, 18:42
Witam

Ale co ci się nie wyświetla wszędzie mam tak samo ... (IE, Opera, Safari, Chrome, Firefox 4)

pozdrawiam
Krzysiek

lucila
28-09-2010, 18:50
hej Krzysiek. Wlasnie opracowywuje to co Bazyl napisal, ale przerwe i ci wyjasnie.
Otorz nie otwiera mi sie strona pod mozilla www.jarzyslaw.pl natomiast otwiera sie http:/jarzyslaw.pl
A tobie ... piszesz ze wsziedzie wyswietla sie tak samo czyli jak? widzisz ze jest w budowie czy widzisz szablon?

---------- Post dodany o 16:50 ---------- Poprzedni post był o 16:45 ----------

Hej,
odkrylam cos.
Sprawdzilam na innym kompie gdzie mam Mozille 4.0b6
Tam jest ok. Strona wyswietla sie normalnie to znaczy widac wgrany szablon. Czyli nie wyswietla sie na Wersja Mozilli 3.6.10.

dkint
28-09-2010, 18:54
Witam

ff 3.6, ff 4 ok - www.roztocze.info/tmp/1.jpg, może kwestia cache ... ?

pozdrawiam
Krzysiek

pawelSafiStudio
28-09-2010, 19:54
Witam,

ja również widzę stronę zarówno z www jak i bez. Jednak mimo wszystko polecam skorzystać z rady Bazyla. Jest to dobre rozwiązanie pod względem wyszukiwarki Google.

Poniżej załączam kod przekierowania dla pliku .htaccess



RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]


Mam nadzieje, że pomoże.

Pozdrawiam.

lucila
28-09-2010, 20:09
pawelsafistudio:
czy ten kod ktory podales to moge wkleic obojetnie w ktore miejsce do pliku: htacces.txt?

Bo zrobilam tak wkleilam go np na koniec tego pliku i dalej strona nie dziala u mnie pod mozilla. A u Ciebie jak teraz?
Wczesniej tez robilam tak jak bazyl pisal znalazlam w googlach i tez wkleilam do htaccess ale tez nie dzialalo u mnie.

dkint
28-09-2010, 20:12
Witam

Jak już to pawelSafiStudio napisał .htacces a nie htaccess.txt ... musisz mienić nazwę pliku ... jak htaccess nie działa można zrobić przekierowanie w php ... kilkadziesiąt moich postów temu podawałem przykład ...

pozdrawiam
Krzysiek

pawelSafiStudio
28-09-2010, 20:21
Witam,
dokładnie jak wspomniał dkint musisz zmienić nazwę pliku z htaccess.txt na .htaccess. Jak zedytujesz plik htaccess.txt znajdziesz linijkę, która wygląda identycznie jak początek kodu, który Ci podałem, a mianowicie - RewriteEngine On. Jak dodasz powinno zadziałać.

Btw, jeśli nie używasz przyjaznych linków dla Joomla! (i nie zamierzasz tego robić), możesz usunąć całą zawartość pliku htaccess.txt i wkleić tylko to co Ci napisałem w kodzie.

Daj znać czy zadziałało.

Pozdrawiam.

dkint
28-09-2010, 20:23
Witam

hmm tak mnie naszło, a serwer to w ogóle Apache ? bo jak nie to htaccess można sobie zmieniać do nowego roku ...

pozdrawiam
Krzysiek

lucila
28-09-2010, 20:26
Krzysiek: Wersja Apache 2.2.16 baza my sql 5.0.91
Pozdrawiam
iza

pawelSafiStudio
28-09-2010, 20:29
Hmm,

jeszcze tak sobie myślę. Sprawdź proszę czy Twoja domena (zarówno z www jak i bez www) jest poprawnie przekierowana. Możesz to zrobić w panelu zarządzania u dostawcy domeny/serwera.

Pozdrawiam.

dkint
28-09-2010, 20:29
Witam

Więc przekierowanie w htaccess powinno załatwić sprawę ... jak się nie uda poszukaj po moich postach i spróbuj przekierować w php ...

pozdrawiam
Krzysiek

lucila
28-09-2010, 20:40
Hej ... bardzo dziwna sprawa.
Chyba cos mam popsutą Mozille lub cala winde.
Teraz jak wpisuje adres jarzyslaw.pl to od razu mam przekierowanie na www.jarzyslaw.pl .... ale na moim kompie niestety nie widze szablonu tylko dalej informacja strona w budowie.
A dajcie znac jak u was?

---------- Post dodany o 18:40 ---------- Poprzedni post był o 18:34 ----------

Sprawdzilam tez u dostawcy - (zarówno z www jak i bez www) - jest wlasnie tak ustawione.

dkint
28-09-2010, 20:41
Witam

Strona wyświetla się ok ... Jaki internet ? cache przeglądarek czyściłaś ? nie zmieniałaś serwera przypadkiem ? spróbuj może pod Windowsem - start - uruchom - cmd - ipconfig / flushdns

pozdrawiam
Krzysiek

pawelSafiStudio
28-09-2010, 20:50
U mnie też wszystko działa ok, łącznie z przekierowaniem na www.

lucila
28-09-2010, 21:06
Hej.
Wyczyscilam po sciezce jaka mi dal Krzysiek, potem zrestartowalam komputer i dziala!
Dziekuje za pomoc, i w przyszlosci bede wieksza uwage przywiazywala do nazw i do tego gdzie kopiuje, taki szczegol z tym plikiem a dla mnie to bylo to samo.
Pozdrawiam i dziekuje jeszcze raz. dziala dziala tralalalala.

pawelSafiStudio
28-09-2010, 21:08
Ciesze się, że mogłem chociaż trochę pomóc :)

Pozdrawiam.