PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie stron - własny biznes.



czarny_85
29-09-2010, 15:01
Zastanawiam się nad otworzeniem własnej firmy z projektowaniem stron, edycją już istniejących stron itd. w chwili obecnej mam sporo zleceń z wyprzedzeniem do 2 miesięcy.

To co mnie interesuję ile będą mnie kosztować programy do pracy oraz czy wszyscy w tej branży działają na legalnym oprogramowaniu? Czy mają w domach jakieś wersje portable na których wykonują pracę a w razie czego szybko mogą je usunąć? Nie wiem jak to wygląda dlatego takie pytania.


Tak sobie liczyłem koszty:

Nowy photoshop cs5 900zł, (lecz na początku mógbłym pracować na bezpłatnym gimpie).
Z flashem sam nie wiem jest bardzo drogi w zakupie.
Do edycji zamiast dremawevera użył bym jakiegoś innego bez płatnego edytora html,css.
Oraz zakup org. systemu windows xp profesjonal najlepiej jakieś 200zł.


Może ktoś z was ma już swoją firmę z tej branży i napiszę mi jak dokładnie to wygląda pod względem oprogramowania oraz innymi wątkami. Jakie rzeczy są niezbędne do otwarcia firmy tworzącej strony www. Pod względem oprogramowania oraz papierowym.

Pozdrawiam

pyziak
29-09-2010, 16:50
czy wszyscy w tej branży działają na legalnym oprogramowaniu? Czy mają w domach jakieś wersje portable na których wykonują pracę a w razie czego szybko mogą je usunąć? czy z tobą jest wszytko w porządku ?, o czym ty w ogóle mówisz.

Nowy photoshop cs5 900zł, a skąd ta cena ?

systemu windows xp professional najlepiej jakieś 200zła czemu professional ?

Dylek
29-09-2010, 16:53
Nie obraź się, ale jak masz tego rodzaju dylematy - to dla własnego dobra nie zabieraj się za otwieranie firmy :)

czarny_85
29-09-2010, 17:04
To są normalne dylematy.

Cena ze sklepu z mojego miasta dokładnie 966zł netto.

Może być również zwykły windows xp.

Wiem że w tej branży jest tylko legalne oprogramowanie, dlatego moje pytania . Jakimi na razie programami zastąpić drogie pakiety adobe. Chodzi mi w szczególności o photoshop oraz flasha.

Jeszcze jest photoshop elements którego można kupić za 300zł, ale nie wiem czy warto inwestować w niego skoro można za dołożeniem 600zł kupić prawdziwy kombajn do obróbki grafiki.

Szukałem również na allegro i w przystępnej cenie można kupić Adobe Web Standard CS4 za 3tys. zł

w pakiecie mamy:












Flash CS4 Professional
Dreamweaver CS4
Photoshop CS4 Extended
Illustrator CS4
Fireworks CS4
Acrobat 9.0 PRO
Soundbooth CS4
Contribute CS4
Adobe Bridge CS4
Adobe Device Central CS
4Adobe Version Cue CS4
Video training DVD

Tylko nie wiem czy można używać tego oprogramowania komercyjnie?







Rzecz jasna że chce pracować legalnie.

Dylek
29-09-2010, 17:21
Ale czy chcac napic sie mleka musisz od razu kupowac krowe? Zastanow sie - i nie mowie tu wcale o pirackich kopiach. Poza tym sam zaczales juz calkiem sensownie pisac w pierwszym poscie. To raz.

Dwa - jak masz prace na dwa miesiace naprzod - to chyba jakas kase Ci to przyniesie. Moze warto zainwestowac? Zaplata za taka robote (odliczajac podatki, zusy itp.) powinna pokryc Ci photoshopa. No chyba ze masz takie ceny, ze jakby to uslyszala wiekszosc tych co maja firmy to by Cie utlukla za psucie rynku.

Trzy - pamietaj, ze posiadanie wlasnej firmy to nie jest tylko koszt zakupu oprogramowania :)

tomaszek83
29-09-2010, 17:22
Nowy photoshop cs5 900zł??? chyba UPGRADE ze starszej wersji.

chcesz założyć firmę? poszukaj programów unijnych na dofinansowanie. Może się okazać ze z tych funduszy urządzisz sobie całkiem niezłe biuro do pracy (soft+sprzęt) i jeszcze na kawę starczy aby móc pracować całe noce ;)

pyziak
29-09-2010, 17:26
Nowy photoshop cs5 900zł??? chyba UPGRADE ze starszej wersji. Dokładnie lub wersja EDU jest w podobnej cenie, której też nie może użyć

czarny_85
29-09-2010, 17:36
Napiszę wam dokładnie ile wersja komercyjna kosztuję gdy udam się to tego sklepu. Wszyscy macie swoją rację.

'tomaszek83 (http://forum.joomla.pl/member.php?12844-tomaszek83)' piszesz o dofinansowaniu, lecz takie rzeczy są raczej dla osób bezrobotnych a nie dla osoby pracującej!?

Jeszcze jedno do photoshopa, pracuję na nim od dobrych 5 lat, więc ciężko na pewno będzie mi się przesiąść do Gimpa. jest to tak jakbym 5 lat jeździł mercedesem a po tym czasie się przesiadł w fiata 126;)

Robster
29-09-2010, 18:29
Napiszę wam dokładnie ile wersja komercyjna kosztuję gdy udam się to tego sklepu. Wszyscy macie swoją rację.

Dobrze prawisz po tyle w sieci te pakiety chodzą. U mnie w mieście ceny PS5 oscylują w granicach 1000zł.


'tomaszek83 (http://forum.joomla.pl/member.php?12844-tomaszek83)' piszesz o dofinansowaniu, lecz takie rzeczy są raczej dla osób bezrobotnych a nie dla osoby pracującej!?
UE Innowacyjna Gospodarka. Piszesz projekt i już, żaden biedak, żaden bezrobotny, wystarczy mieć pomysł i go zrealizować.

Według mnie największym problemem jest program graficzny, bo kompilatorów jest od mnoga. Pajączek całkiem fajnie się sprawuje + ma fajne dodatki pod J!, a przede wszystkim tani jak barszcz.

O niczym więcej się nie wypowiem, bo firmy nie mam, nie miałem i jeszcze przez najbliższy czas pewnie mieć nie będę ;]

PeFik
29-09-2010, 19:25
PS5 Cena ze sklepu z mojego miasta dokładnie 966zł netto.Podaj adres sklepu, bo nawet na stronie Adobe kosztuje US$ 699 !! (zatem 700 x 3 = 2100 PLN). Mówię o licencji normalnej, a nie szkolnej.

Jdwind
29-09-2010, 19:33
Chyba chodzi Ci o wersję EDU (http://www.ceneo.pl/7452881) to samo upgrade (http://www.ceneo.pl/7452538). Pełna wersja Extended kosztuje ok 5000 (http://www.ceneo.pl/7452562)zł! Za Flasha Pro CS5 dajesz ok. 3500zł. Bardziej się opłaca kupić np. pakiet WebPremium.

Dylek
30-09-2010, 00:37
Tak jak pisalem wczesniej - jak bedzie pracowal na normalne stawki - to skoro ma prace na dwa miesiace - to zarobi na soft.
Jak bedzie robil stronki po 200 zl jak niektorzy z forum - to... daj mu Boze zdrowie.

czarny_85
01-10-2010, 14:13
Stawki wiadomo aby się utrzymać wystarczyło na nowe auto terenowe oraz co roku na wakacje na Majorce muszą być zadawalające dla mnie oraz klienta:) Dzwoniłem w kilka miejsc dzisiaj. Aktualnie jestem osobą pracując w takim razie w chwili obecnej nie ma dla mnie programu dofinansowania z UE.

- Z urzędu pracy mogę dostać 18tys. jako bezrobotny przebiega to w miarę szybko oraz sprawnie,
- Z UE w listopadzie będzie program dla osób chcących założyć firmę lecz nie pracujących. Do programu przystąpi 80 osób z czego 60% otrzyma dofinansowanie. Szkolenia i na koniec biznes plan przedstawiasz a oni oceniają czy dać Ci dotację.

Tak, że jest trochę zabiegu z tym do finansowaniem. A ja sobie tak myślałem aby założyć firmę i nie rezygnować z aktualnej pracy. Wykonywać projekty po pracy, a jak się rozkręci dopiero się zwolnić.

keran
01-10-2010, 14:39
Dokładnie nie ma lekko z dotacjami, prędzej dostanie je sprzedawca ziemniaków niż ktoś kto już działa w branży. Ktoś mu napisze plan, dostanie kase, urządzi se biuro, kupi nowe auto a programista znowu z palcem w d... I to ma być rozwój innowacyjnej gospodarki :D

moje
02-10-2010, 13:15
No właśnie nie, sprzedawca ma mniejsze szanse na dotacje niż usługodawca.

czarny_85
02-10-2010, 13:25
Dobrze mówisz kolego. Pod uwagę dostania dotacji są brane takie kwestie jak:

- doświadczenie w danej branży,
- wykształcenie,
- i inne czynni sprzyjające otworzeniu twojej firmy.

keran
02-10-2010, 14:29
inne 'sprzyjające czynniki' są najlepsze :)
w zeszłym tygodniu dostałem na e-mail reklamę firmy która zajmuje się dotacjami. Na dzień dobry mieli wymaganie, że kwota dotacji nie może być niższa niż 300 000 zł!
pewnie im się prowizja nie opłaca od mniejszych.

Mikron
24-09-2012, 09:48
Inne sprzyjające czynniki - własny wkład finansowy, listy intencyjne od przyszłych zleceniodawców, zapewnienie właściwego zabezpieczenia dotacji (np. poręczyciele), przekonujący wniosek zawierający SWOT i prognozę finansową... W zależności o jaką dotację dana osoba chce się starać, lista ta będzie wyglądała nieco inaczej. W przypadku tego typu działalności zazwyczaj powinna wystarczyć dotacja dla bezrobotnych z UP (15 000,00 zł -20 000,00 zł) no ale to dla osób niepracujących. Osoby pracujące mogą uderzyć do niektórych projektów w ramach PO KL 6.2, oraz ubiegać się o kredyty preferencyjne. Co się tyczy dotacji z PUP, to o ile samemu ma się problem z przygotowaniem biznes planu to można zlecić to firmie zewnętrznej > ciach (koszt rzędu 500,00 zł) Rzecz da radę jednak napisać samodzielnie, jeżeli się odpowiednio człowiek przyłoży, poczyta, i poświęci na to kilka dni.

PeFik
24-09-2012, 10:07
1) Windows XP nie gwarantuje ci bezpieczeństwa systemu! Jeśli chcesz na tym oszczędzić, to wybacz.
2) Jeśli w twoim sklepie Photoshop tyle kosztuje to daje dużo do myślenia, na temat legalności tego oprogramowania, albo jest inny haczyk.

3) Jak przemyślisz pkt 1 i 2, wtedy czas abyś kupił licencje developera na szablony dla Joomla.

- - - Updated - - -

4)
Z urzędu pracy mogę dostać 18tys. jako bezrobotny przebiega to w miarę szybko oraz sprawnie,
! Ale skoro zarabiasz nie spełniasz podstawowego wymogu ! Za co jest już paragraf, czytałeś ustawę?

Gall Anonim
24-09-2012, 12:22
@Mikron - dwie sprawy:
a. odgrzałeś kotlet
b. niestety twój post wygląda mi na krypto reklamę i zmuszony jestem usunąć z niego pewne elementy
Pzdr

powaznyjohn
08-10-2012, 08:59
warto na pewno inwestować w legalne oprogramowanie. poza tym pilnuj cen na poziomie i nie sprzedawaj się za pół-darmo :up: (http://joomla.pl)

Leśny-Skrzat
07-01-2013, 16:28
Poszukuję grafika, który potnie mi juz prawie gotową stronę www.

Robster
07-01-2013, 18:13
Zajrzyj do działu zleceń, bo tutaj nikogo nie znajdziesz. I nie szukasz kogoś kto Ci potnie "prawie gotową stronę", a "potnie layout". Ewentualnie grafikę na stronę.

michalszafranski
04-08-2013, 11:08
Doświadczenie z klientami podpowiada mi, że nie zawsze liczy się cena. W dobie tak wielkiej konkurencji, już nawet w obrębie stron zmusza firmy do posiadania nie tylko strony, ale strony łatwej w nawigacji, maksymalnie zintegrowanej oraz wysoko pozycjonowanej w wyszukiwarkach. A to już wymaga odopowiedniej ceny. Dlatego ja konkuruje kompleksowym podejście, a niekoniecznie ceną.

MarCz
11-08-2013, 13:15
zawsze można sprobować :)

dzumlista
26-08-2013, 08:03
Nie ma co stawiac za pol darmo, ale swoja droga pozycjonowanie google to i tak jest niewiele warte. Jesli firma wykonuje jakies uslugi, to watpie, ze szuka klientow za pomoca google.

darek39
24-09-2013, 13:48
Jest przecież wiele stron, na których osoby szukają najróżniejszych grafików, programistów itd.

raffe
18-10-2013, 14:55
Dołączę się do tematu,
Jaka powinna być cena za prostą stronę z jednym pokazem slajdów na głównej oraz 4 pozycjami menu i jedna galerią.
Tak orientacyjnie.

Dzięki

zwiastun
18-10-2013, 15:17
Tyle, ile ją wycenisz, a klient zechce zapłacić.
W wykonaniu amatora 10 zł to może być za dużo, w wykonaniu profesjonalisty 2000 zł to może być cena niewygórowana.

Jac
18-10-2013, 15:30
Ile powinien kosztować samochód, który będzie miał czworo drzwi, cztery koła, cztery fotele i kierownicę? Może być prosty, byle jeździł.

Posługując się analogią, możesz kupić 20 letnie gotowe auto, sprzedane do tej pory w tysiącach sztuk, a możesz sobie zamówić samochód zaprojektowany dla Ciebie w jakimś biurze projektowym. Ceny będą diametralnie różne. Jakość wykonania również. O odbiorze przez potencjalnych oglądających nawet nie wspomnę.

Zatem pytanie, czy chcesz kupić stronę na gotowym szablonie, sprzedawanym na sztuki (albo darmowym pobieranym w tysiącach sztuk), czy zlecić zaprojektowanie i wdrożenie strony profesjonalistom? Odpowiedz sobie sam na te pytania. A że końcowy efekt, jakość i koszty w zależności od wybranej opcji będą diametralnie różne. To chyba oczywiste.

"Prosta strona" - słowo wytrych zadawane przez wielu pytających o koszt zbudowania strony internetowej. Prosta strona nie zawsze znaczy tania.

damian76
29-01-2014, 20:01
Ile powinien kosztować samochód, który będzie miał czworo drzwi, cztery koła, cztery fotele i kierownicę? Może być prosty, byle jeździł.

Posługując się analogią, możesz kupić 20 letnie gotowe auto, sprzedane do tej pory w tysiącach sztuk, a możesz sobie zamówić samochód zaprojektowany dla Ciebie w jakimś biurze projektowym. Ceny będą diametralnie różne. Jakość wykonania również. O odbiorze przez potencjalnych oglądających nawet nie wspomnę.

Zatem pytanie, czy chcesz kupić stronę na gotowym szablonie, sprzedawanym na sztuki (albo darmowym pobieranym w tysiącach sztuk), czy zlecić zaprojektowanie i wdrożenie strony profesjonalistom? Odpowiedz sobie sam na te pytania. A że końcowy efekt, jakość i koszty w zależności od wybranej opcji będą diametralnie różne. To chyba oczywiste.

"Prosta strona" - słowo wytrych zadawane przez wielu pytających o koszt zbudowania strony internetowej. Prosta strona nie zawsze znaczy tania.

Masz bardzo dużo racji. Prosta strona często stoi na skrypcie, który musiał zostać bardzo dobrze dostosowany do szablonu itd. który tworzymy. Ponadto wszystko sprowadza się do kodu i nawet najmniejsze udziwnienia generują dodatkowe godziny, dni pracy.