PDA

Zobacz pełną wersję : przesunięcie modułu będącego w pozycji banner1 w lewo



Tomis
29-09-2010, 18:02
Witam zrobiłem szablon w artristeer i mam mały problem moduł wyświetlający newsy chciałbym umieścić w pozycji banner1 po lewej stronie. Ni jak nie mogę tego zrobić. od 3 dni wertuję internet ale niestety nic nie znalazlem . moze dodam tylko, ze pozycja banner1 posiada styl art-nostyle.
Proszę o pomoc.
www.tvbraniewo24.pl

Robster
29-09-2010, 18:19
Kolega może napisze w czym jest problem, bo na razie napisałeś co chcesz zrobić. O wybieraniu pozycji dla modułu jest poświęcony temat (a nawet kilka) na wiki, jeśli nie w tym tkwi problem, to napisz w czym.

Tomis
29-09-2010, 18:25
component wyswietlający newsy ma byc docelowo na tym zielonym tle po lewej stronie w pozycji banner1. niestety nie jak nie mogę go ustawić po lewej stronie! www.tvbraniewo24.pl. (http://www.tvbraniewo24.pl)
Pozycja banner1 posiada styl nostyle. I teraz nie wiem czy powinienem utworzyć nopwy styl dla tego modułu , który ma się tam znajdować ? czy jest jakiś prostszy sposób.

Robster
29-09-2010, 18:36
Raz piszesz o komponencie raz o module, już się pogubiłem. Ustaw w szablonie widok, tak by można było widzieć gdzie znajduje się jaka pozycja, bo piszesz banner1 a ja zgaduję.
I napisz od razu co znaczy, że nie możesz go ustawić po lewej stronie. Nie wiesz jak, czy wybierasz pozycje modułu, a on się tam nie pojawia.

Tomis
29-09-2010, 18:48
ok ustawiam tak jak powinno byc tylko , że on powinien byc po prawej stronie oczywiście chodzi o moduł

Robster
29-09-2010, 19:37
ma byc docelowo na tym zielonym tle po lewej stronie


on powinien byc po prawej stronie

Przepraszam cię @Tomis, bardzo chciałbym Ci pomóc, ale nie potrafię. Chyba pozostawię, to komuś innemu do rozszyfrowania bo albo ja tak ciężko dziś łapię, albo Ty masz problemy z napisaniem co chcesz zrobić :) . Zwyczajnie jak mi tego nie rozrysujesz to nie załapię o co chodzi.

Tomis
29-09-2010, 20:52
3091 teraz moduł jest ustawiony w pozycji banner2 ma być w pozycji baner1 po prawej stronie. I jak przenoszę do banner1 to jest ustawiony centralnie na środku i nie idzie bgo przesunąć na prawo w miejsce gdzie ma być ( żółte)

Robster
29-09-2010, 23:10
I tyle pytań, a wszystko to niepotrzebnie. Jakby na to nie patrzeć nie ma to nic wspólnego z lewą stroną. Użyłbyś słów heder, slideshow i mielibyśmy po sprawie w pierwszym poście :)
Widzę, że w międzyczasie załatwiłeś sprawę wyrównania tego wszystkiego do prawej strony. Teraz widzę, że wszystko jest strasznie obniżone.
Jeśli chcesz to zmienić, to musisz w pliku template.css w klasie .art-sheet zmienić wpis:

margin-top: 250px !important;
wpisując dużo mniejszą wartość.

Jeśli będziesz uważał, że cała pozostała treść strony jest nadal za wysoko, a ten rotator newsów jest ok, to w wym samym pliku w klasie .art-content-layout, dopisz:

margin-top:Y px;
gdzie Y to pożądany odstęp od hedera.