PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wgraniem komponentu



lucila
29-09-2010, 18:53
Witam wszystkich,
mam problem, który już był tutaj na forum. Wkleje zawartość poniżej. W odpowiedzi na forum nie było konkretnej odpowiedzi dlatego pisze jeszcze raz o tym problemie. Mam obecnie joomla 1.5.20, sprawdziłam w panel administratora - pomoc - infromacje o systemie - obsługa plików zlib - TAK, prawa do katalagów wszystkie mam na czerwono NIEZAPISYWALNE .
W konfiguracji globalnej nie mam ustawionego FTP a jak chce ustawic to pojawia sie problem, ze nie można ustawić. Jednak tutaj na forum, wyczytałam ze to nie jest konieczne aby instalacja komponentu działała.

Pliki, które chce zainstalować to pliki które pobieram z www.joomla.pl i jest to np joomgallery.

Moje pytanie jest takie: jakie jest możliwe rozwiązanie aby mozna było instalować pliki w Rozszerzenia: Instalator? Bo w obecnej chwili jak tam klikam i wybieram instaluj z pakietu to pojawia sie poniższy komunikat : "Ostrzeżenie...
I drugie pytanie? może mogę wrzucić bezpośrednio na serwer gdzie jest joomla do któregoś z katalogów te pliki tylko do którego?

Nie mogę zainstalować galerii.


.... próbuję zainstalować jakakolwiek galerię to wyskakuje: "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku" i nie zainstalowało żadnej galerii. Co trzeba zrobić żeby zainstalować galerię???

PeFik
29-09-2010, 19:11
TAK, prawa do katalagów wszystkie mam na czerwono NIEZAPISYWALNEJak chcesz zaprosić koleżankę do mieszkania, skoro wszystkie drzwi i okna masz zamknięte? jedyne wyście to za pomocą klienta FTP przemalować na zielono owe katalogi, bez tego ani rusz.

Nie można ot tak przegrać rozpakowanego folderu, aby moduł/komponent działał.
Zapraszam do lektury wiki.joomla.pl

lucila
30-09-2010, 11:16
PeFik dzieki za odpowiedz. Znalazlam jak otworzyc drzwi kolezance i kolegom, ale drzwi nadal zamkniete. Probowalam przemalowac na zielono z mojego Menadzera plików v3, który mam dostępny na serwerze gdzie mam wykupiony hosting. Jednak nadal wszystko na czerwono w zakładce Prawo do katalogów.
Z ftp mam taki problem ze utworzylo mi konto o nazwie izabela i pod ftp wchodze tam od razu i tam mam pusto nie moge dostac sie do public_html aby zmienic cos np w configuration_php, Natomist jak wchodze z Menadzera plików v3 to widze ze folder izabela mam w public_html, ale ftp mnie bezposrednio laczy do izabela. Jak usune folder izabela w menadrzerze plików to automatycznie nie moge sie polaczyc z ftp. Wiec jak moge zmienic atrybuty dla pliku spod ftp? Jak robie to w menadrzeze plikow to nie dziala. Sprawdze jeszcze w Fire FTP.
Pozdrawiam

---------- Post dodany o 17:44 ---------- Poprzedni post był o 17:43 ----------

Wczesniej probowalam z TC.

---------- Post dodany o 17:48 ---------- Poprzedni post był o 17:44 ----------

Niestety Fire FTP tez pokazuje mi ze izabela to glowny katalog i jest tu pusto.

---------- Post dodany o 18:20 ---------- Poprzedni post był o 17:48 ----------

W menadrzeze Plików v3 zmienilam Perms na 0644 - na forum tak pisalo: Plik konfiguracyjny - configuration.php powinien mieć ustawione prawa na 644 . Nadal jednak nie moge wgrac komponentów jutro poprosze admina od strony gdzie mam hosting zeby sprawdzil co z moim ftp moze tam po zmianie praw dostepu do configuration wszysto bedzie ok. Pozdrawiam i dzieki za wskazowki.


---------- Post dodany 30-09-2010 o 09:16 ---------- Poprzedni post był 29-09-2010 o 18:20 ----------

Problem zostal rozwiązany, przez administratorów strony gdzie mam wykupiony hosting.