PDA

Zobacz pełną wersję : Forum z ograniczeniami



skzypi94
30-09-2010, 00:15
Witam!

Znalazłem wiele for dla Joomli, lecz nie wiem którego użyć.

Zależy mi na tym by forum miało ograniczenia typu:
-Zmiana loginu/nazwy usera tylko przez admina
-Admin ustala tematy, w których może uczestniczyć user

Z góry dzięki za pomoc! :D

dkint
30-09-2010, 06:31
Witam

Twoje wymagania spełni pewnie większość skryptów for po odpowiedniej konfiguracji, pierwszy jeden z najpopularniejszych - Kunena ...

pozdrawiam
Krzysiek

rosciak
30-09-2010, 12:22
Obawiam się że ta druga opcja (ograniczanie praw użytkowników do pisania na poziomie wątków) jest niedostępna nawet w komercyjnych kombajnach typu IPB czy VBulletin (mogę się mylić, ale chyba jednak się nie mylę). Zazwyczaj uprawnienia ustala się na poziomie forów, czyli grup wątków. Użytkownicy (a właściwie grupy o dowolnej ilości użytkowników) przydzielane są do tych forów i mogą mieć różne uprawnienia - read only, read/write i no access, ustalane przez administratorów. I bazując na tych uprawnieniach mogą na jednym forum np tylko czytać, na drugim czytać i pisać a trzeciego nie widzą w ogóle.

W przypadku większej ilości tego typu for i grup userów, dodatkowo w przypadku konieczności wymieszania tych uprawnień (myślę o sytuacji kiedy potrzebne są rózne fora i do nich różne grupy: np grupa A pisze na forum A, tylko czyta forum B i nie widzi forum C, grupa B czyta forum A, pisze na forum B nie widzi C, grupa C nie widzi forum A pisze na C tylko czyta B - taka lub bardziej rozbudowana konstrukcja forum) konieczne jest skorzystanie z nielimitowanych grup użytkowników.

Takie grupy na pewno są w Agora Olympus i JooBB! w tego co kojarzę. Kunena opiera się na grupach użytkowników Joomla, więc masz do dyspozycji tylko jedną dodatkową grupę (Autor w Joomla) która dodatkowo wiąże się ze specjalnymi uprawnieniami na pozostałej części witryny.

Ta pierwsza opcja (zmiana nazwy) dostępna jest w Agorze, jak w innych - nie wiem.

PS: Jeśli temat cię interesuje, to więcej artykułów na temat nielimitowanych grup Agory znajdziesz tutaj: http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika/category/96-rozdzial-iv-podrecznik-administratora-podstawy