PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze, Poprzednie, Następne, Ostatnie - POMOCY !!!



czarost
30-09-2010, 11:33
Witam

Jest to mój pierwszy post. Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi.

Mój problem jest następujący:

Mam szablon w joomla 1.5 i następujący element nawigacji:
http://lh3.ggpht.com/_fekqFE0YmrQ/TKRY-yArr_I/AAAAAAAADqM/K5AeJyrjNws/nawigacja.jpg

Potrzebuję zmienić nawigację z pionowej na poziomą. Proszę o podpowiedź, w którym miejscu muszę zmienić/podmienić itd.

Pozdrawiam

a_m
30-09-2010, 11:57
Również witamy. Przydatne byłoby podać link do strony z problemem, namiar na szablon.

EkleErs
30-09-2010, 12:04
daj w css
#pagination li {float: left}

wyzeruj padding daj chociaz mniejszy zmniejsz width jak jest dla li

czarost
30-09-2010, 12:09
Strona http://www.makan.com.pl. Aby zobaczyć efekt należy wejść w galerie. Szablon był robiony na zamówienie. Nie wiem gdzie szukać :(

zborek
30-09-2010, 12:31
W katalogu css/template.css znajdź linię:


.blog ul li, .nowiny ul li {
margin-left: 40px;
margin-bottom: 5px;
list-style-image: url(../images/lista-numerowana.gif);
}i zamień na


.blog ul li, .nowiny ul li {
margin-left: 20px;
margin-bottom: 5px;
list-style-image: url(../images/lista-numerowana.gif);
float: left;
}po zmianie sprawdź jak to wygląda pod IE i Operą, jak coś się rozjedzie to daj znać :spoko:

EkleErs
30-09-2010, 12:33
wystarczy
pa->Rozszerzenia-> szablony->klik twoj szblon->edytuj css i dodaj to

.pagination li {float:left;list-style:none;margin-left:5px !important;}

czarost
30-09-2010, 15:12
Wielkie dzięki. Zadziałało. Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Mam takie kod (niestety nie mogę go jeszcze upublicznić) ale w innym miejscu nadal to nie działa.



<div class="pgcenter">
<div class="pginline">Pokaż ilość&nbsp;
<select name="limit" id="limit" class="inputbox" size="1" onchange="this.form.submit()">
<option value="5" >5</option>
<option value="10" >10</option>
<option value="15" >15</option>
<option value="20" selected="selected">20</option>
<option value="50" >50</option>
<option value="0" >Wszystkie</option>
</select>
</div>
<div style="margin:0 10px 0 10px;display:inline;" class="sectiontablefooter" >
<ul class="pagination">
<li>Początek</li>
<li>Poprzednia</li>
<li>1</li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=20" title="2">2</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=40" title="3">3</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=60" title="4">4</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=80" title="5">5</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=100" title="6">6</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=20" title="Następna">Następna</a></strong></li>
<li><strong><a href="/galeriact/category/3-szklarskaporeba2009?start=100" title="Ostatnie">Ostatnie</a></strong></li>
</ul>
</div>
<div style="margin:0 10px 0 10px;display:inline;" class="pagecounter">Strona 1 z 6</div>
</div>

Jeśli masz jakiś pomysł gdzie mogę zmienić tą nawigację pionową w poziomą będę wdzięczny.

Jest to moduł galerii Phoca i nie wiem gdzie szukać wpisów w css :(

Nigdzie nie mogę odnaleźć klasy pagination

Pozdrawiam

zborek
30-09-2010, 19:47
Wielkie dzięki. Zadziałało.
Super, o to chodziło - tylko powiedz jeszcze, które rozwiązanie, bo:


Jeśli masz jakiś pomysł gdzie mogę zmienić tą nawigację pionową w poziomą będę wdzięczny.
nie wiadomo do kogo się odnosi : )

A po drugie na tym fragmencie kodu nie wiele da się zrobić, jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł a nie możesz go jeszcze upowszechnić to opublikuj ten moduł tylko dla jednej pozycji menu, tylko dla zarejestowanych, podaj nam login i hasło do strony (byle nie do zaplecza : ) i zobaczymy co da się zrobić : )

czarost
01-10-2010, 14:29
Bardzo pomogłeś zborek a co do kolejnego problemu to dzięki twoim wcześniejszym przykładom poradziłem sobie sam.

Jeszcze raz dzięki. Sprawa zamknięta.