PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - artykuły i moduły



italiaanka
30-09-2010, 14:50
Witajcie,

Mam mały problem...

Napisałam krótki artykuł w K2, umieściłam zdjęcie w item'ach... chciałabym, by na tej stronie wyświetlał się także moduł z galerią stworzoną także w K2 (a jeśli to możliwe to także i inne moduły). Wszystko działa pięknie jeśli podpinam galerię do zwykłego artukułu. Nie mam pojęcia jak podpiąć moduł z galerią do artykułu stworzonego w K2 :( Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi...

Pomoże ktoś :zagubiony: ?

Z góry dziękuję za odp.

italiaanka
01-10-2010, 17:16
Nikt nie zna odpowiedzi :( ?

a_m
01-10-2010, 17:31
chodzi o osadzenie modułu w artykule K2? jak podpinasz do zwykłego? jaką galerię?

PeFik
01-10-2010, 17:53
chciałem dodać, iż nieśmiertelne {loadposition moduleX} także działa w artykułach K2.


gdzie moduleX - to nazwa pozycji modułu, tylko trzeba uważać, aby był on opublikowany.

a_m
01-10-2010, 17:56
hej @PeFik, mam akurat inne doświadczenie


______
tzn. miałem, dopóki nie wywinąłeś postem o 180°

PeFik
01-10-2010, 18:02
kurcze, faktycznie, musiałem dać nie ten moduł. Zatem mamy rozwiązanie, które sam podsunąłem, hihi.

Dzięki a_m - tak to czasami bywa.

a_m
01-10-2010, 18:04
K2 wyświetla w ten sposób moduły przypisane do wszystkich pozycji menu

italiaanka
01-10-2010, 18:08
K2 wyświetla w ten sposób moduły przypisane do wszystkich pozycji menu

Do tego doszłam sama... i aktualnie na stronie mam górne menu i artukuł napisany w K2 na całej stronie. Chciałabym, by po prawej stronie znajdował się moduł i wyświetlała się tam galeria (już ją przygotowałam, ale nie potrafię jej tam "wsadzić" ;P)

/ Przepraszam z góry, ale niedokońca potrafię opisać wszystko ;) amator ze mnie ;P /

a_m
01-10-2010, 18:11
@ italiaanka "w ten sposób" = loadposition / chcesz mieć moduły po prawej stronie artykułu, czy w prawej kolumnie obok artykułu?

italiaanka
01-10-2010, 18:14
@ italiaanka "w ten sposób" = loadposition / chcesz mieć moduły po prawej stronie artykułu, czy w prawej kolumnie obok artykułu?

Chcę mieć moduły po prawej stronie artukuły napisanego w K2

PeFik
01-10-2010, 18:17
Zatem owo {loadposition....} wkładasz do DIV z class-ą, a w CSS określasz położenie, i powinno trafić, gdzie chcesz.

italiaanka
01-10-2010, 18:20
Zatem owo {loadposition....} wkładasz do DIV z class-ą, a w CSS określasz położenie, i powinno trafić, gdzie chcesz.

Przepraszam, ale można trochę bardziej łopatologicznie... <nieśmiała> :) ?

PeFik
01-10-2010, 18:30
Jeśli potrafisz do treści artykułu wstawić dowolny kod HTML, wtedy:

a) np. na górze artykułu, w treści dodajesz <div class="do-prawej"> {loadposition .....} </div>
b) zapisujesz artykuł
c) do pliku .css szablonu dodajesz wpis
.do-prawej { text-aligin:right; }
albo może trzeba będzie użyć float:right; - musisz pobawić się, który lepiej będzie pasował.

i chyba to tyle...

italiaanka
02-10-2010, 15:31
Jeśli potrafisz do treści artykułu wstawić dowolny kod HTML, wtedy:

a) np. na górze artykułu, w treści dodajesz <div class="do-prawej"> {loadposition .....} </div>
b) zapisujesz artykuł
c) do pliku .css szablonu dodajesz wpis
.do-prawej { text-aligin:right; }
albo może trzeba będzie użyć float:right; - musisz pobawić się, który lepiej będzie pasował.

i chyba to tyle...


Dziękuję za pomoc :)
Już modyły się pojawiają, teraz tylko muszę opanować "sterowanie" nimi, by pojawiały się tam gdzie chcę.