PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ma sens taki komponent...



rkubera
16-09-2006, 17:18
Chcę (a w zasadzie już w połowie napisałem) komponent, który będzie umożliwiał nadawanie uprawnień dla poszczególnych użytkowników (normalnie przypisanych do grupy registered) na pisanie i publikowanie własnych artykułów i tworzenie kategorii od strony front-end (użytkownika). Czyli będziemy mogli np. danemu użytkownikowi pozwolić na umieszczanie artykułów w konretnej sekcji lub kategorii.
W komponencie będzie można stworzyć grupy, do których będzie można przydzielić dowolnych użytkowników. Dana grupa będzie mogła być przypisana do danej sekcji lub kategorii i będzie miała określone uprawnienia do tworzenia nowych elementów.

Czy coś takiego już istnieje? I czy jest to komuś poza mną potrzebne :-D
Czekam na opinie.
Radek.

stone
16-09-2006, 20:22
Instenieje to http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,387/Itemid,35/ ale nigdy tego nie używałem więc mi ciężko powiedzieć jak ma się to do Twojego projektu. Ale jeżeli powyższy hack tego nie obejmuje to napewno warto sie tym zająć. Joomla 1.5 to ciągle dość odległa perspektywa:)

jac02
16-09-2006, 21:14
Instenieje to http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,387/Itemid,35/ ale nigdy tego nie używałem więc mi ciężko powiedzieć jak ma się to do Twojego projektu.
Skorzystałem z tego komponentu bo miałem podobne zapotrzebowanie. Częściowo rozwiązuje problem...ale tylko częściowo. Być może nie do wszystkiego doszedłem (raczej prawdopodobne bo nie znam angielskiego). Pozwala tworzyc nowe grupy i nadawać uprawnienia. Dla mnie zależało na stworzeniu odrębnej grupy uzytkowników, którzy bedą mieli mozliwość publikowania i edytownia artykułów w specjalnie dla nich stworzonym miejscu na stronie a jednoczesnie nie chciałem, żeby mieli mozliwość edycji innych artykułów na stronie. Nie udało mi się to do końca. ta grupa ma mozliwość dodawania, edytowania i publikowania artykułów (nikt inny w tym miejscu tego nie może robić) ale ci użytkownicy mogą również edytować inne artykuły na stronie. Gdy stworze nowe uprawnienia i przypiszę je nowej grupie to wogóle trace dostęp do całej strony. Na pewno coś zrobiłem źle, spróbuję cos wykombinować, ale tym czasem czekam na jakieś sugestie od użytkowników forum

rkubera
18-09-2006, 22:34
No dobra. To się biorę za robotę, myślę, że może się komuś przyda :D
Jak bedę miał coś do pokazania, dam znać. Dzięki Panowie i pozdrawiam.
Radek.