PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpośredni adres do artykułu w Joomfish



azathoth
01-10-2010, 12:11
Witam,

Zwracam się z taką sprawą.

Chodzi o bezpośrednie odniesienie się do artykułu w joomfish.

Nie korzystając z joomfish Adres konkretnego artykułu można znaleźć w prosty sposób w menu zaplecza klikając w Artykuły/Artykuły - wszystkie/i tu wybrać artykuł.
A w pasku adresu można zobaczyć adres np (nazwa strony)/index.php?option=com_content&sectionid=-1&task=edit&cid[]=2
- Dzięki temu można stworzyć QuickIcon i bezpośrednio przechodzić do wybranego artykułu.

Korzystając z Joomfish 2.0.4 w pasku adresu znajduje się adres komponentu .../index.php?option=com_joomfish - natomiast przechodząć w panelu administracyjnym "komponenty / Joomfish / tłumaczenia / ( i tutaj wybieramy konkretny element np. artykuł)" adres zmienia się na .../index.php.

Przez to nie można skorzystać z CQI - CustomQuickIcons tworząc QuickIcon prosto z panelu kontrolnego.

Wiec moje pytanie brzmi. Czy można to obejść tak aby można było odnieść się do konkretnego artykułu w tłumacząc w joomfish?

bblues
27-09-2011, 22:49
Witaj. Temat jest dość stary więc postanawiam go podbić. Męczę się z tym problemem od rana. O ile do każdego artykułu wewnątrz joomli można się pięknie dostać za pomocą ID dzięki index.php?option=com_content&view=article&id= ... tylko, że przetłumaczony artykuł nie ma ID :) Nie ma nawet artykułu :) (No chyba, że czegoś nie wiem - w Joomli siedzę od 3 dni).
Może mądrzejsze głowy wymyślą jakiś sposób odwołania do przetłumaczonego artykułu dzięki Kluczowi odnośnika [Key Refeence].

Na

http://wiki.joomla.pl/Screen.content.edit.15

napisano:

"Klucz odnośnika [Key Reference]: opcjonalny klucz tekstowy, za pomocą którego można się
odwołać do artykułu ..."

W Joomfish można (chyba) nadać taki Klucz arykułowi.

Ja nadałem, ale nie mogę się w żaden sposób do niego odnieść.

Nic, próbuję dalej... ale jakby ktoś zechciał pomóc... :)

Zdrówka!

zwiastun
28-09-2011, 01:57
Ten klucz nie dotyczy sytuacji, w jakiej chcesz go stosować.

bblues
28-09-2011, 09:19
Rozwiązałem tent problem :)
wystarczy na końcu dodać &lang=en

Zatem jeśli Wasz artykuł ma np id="58" a Waszym drugim językiem jest angielski o identyfikatorze "en"

linki do oryginalnego artykułu b będzie taki:
index.php?option=com_content&view=article&id=56

a do tłumaczenia taki
index.php?option=com_content&view=article&id=56&lang=en

podejrzewam, że tak samo będzie w przypadku odnośników do sekcji i kategorii

I jeszcze jedno. Jaka jest składnia odnośnika/hiperlinku do "Klucza tekstowego" normalnego artykułu.

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 08:55 ---------- Poprzedni post był o 08:42 ----------

Ne wiem czemu jest spacja pomiędzy &la ng=en, powinno być &lang=en
index.php?option=com_content&view=article&id=56&lang=en

---------- Post dodany o 09:19 ---------- Poprzedni post był o 08:55 ----------

Działa, jeśli wyłączymy proste adresy :( Lipa!