PDA

Zobacz pełną wersję : jak przenieść menu, artykuły, kategorie, selektory



biznet1
02-10-2010, 14:00
Witam tak jak w temacie mam pytanie jak przenieść menu, artykuły, kategorie, selektory do Joomli na innym serwerze. Tzn. dużo już zrobiłem na darmowym serwerze, ale chciałbym to przerzucić na płatny który kupiłem (tam już jest zainstalowana joomla) a nie mam dobrego internetu żeby przenieść całą joomle więc chce tylko te elementy... Jakie foldery muszę przenieść aby strona wyglądała tak jak zrobiłem na darmowym serwerze? (szablon wiem jak przenieść)

PeFik
02-10-2010, 15:38
to jest bardzo często powtarzające sie pytanie na tym forum, dlaczego jesteś taki leniwy?

tylko ci podpowiem że potrzebujesz : komponent Akeeba Backup + ew. Akeeba Kickstart, aby ułatwić to zadanie !

dodam także że na moim blogu także był taki wpis: http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/


p.s.
Na drugi raz napisz jak przenieść stronę, a nie wymieniaj po kolei z czego się ona składa. czy dzwoniąc do serwisu także byś prosił o przeniesienie/transport części składowych auta, a nie całego?

biznet1
04-10-2010, 14:34
ściągnołem i zainstalowałem Akeeba Backup core i po wejściu w ten program przez joomle wyskoczył błąd Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /var/www/sites/yoyo.pl/k/s/kswteam/administrator/components/com_akeeba/akeeba.php on line 68

motomeru
05-10-2010, 14:22
proponuję abyś imprtował całą bazę danych na nową maszynę, w moim przypadki zrezygnowałem z akeeba ponieważ miałem problem z wykonaniem kickstartu.

biznet1
05-10-2010, 15:40
czyli jak wszystkie foldery? czy tylko wybrane ? bo nie mam dobrego neta żeby przenosić aż całą joomle

motomeru
06-10-2010, 06:56
no nie do końca... Jeżeli chcesz przenieść sekcje kategorie i artykuły to wykonuszej import całej bazy którą podawałeś przy instalacji CMS'a np. za pomocą phpmyadmin bądź z poziomiu command prompta. Poszukaj na forum bo znalazłem ten sposób na tym forum opisany przez zwiastuna.

alex51
06-10-2010, 07:38
(...)jak przenieść menu, artykuły, kategorie, selektory do Joomli na innym serwerze.(...) tam już jest zainstalowana joomla(...)
1. Zainstaluj na nowym (docelowym) serwerze wszystkie dodatki, których nie ma w standardowym instalatorze Joomla!, a które masz zainstalowane na darmowym serwerze. Instalowanie tych komponentów, modułów, pluginów i szablonów zrobisz z poziomu instalatora, dostępnego po stronie PA.
2. Zrób import bazy danych z poziomu PMA (phpMyAdmin) darmowego serwera.
3. Wyeksportuj kopię bazy danych darmowego serwera na serwer docelowy - płatny, wcześniej powinieneś usunąć z tego płatnego serwera (w PMA) wszystkie tabele ze znajdującej się tam bazy danych.
4. Ciesz się z przeniesionej w całości strony, wraz z menu, artykułami, kategoriami itp.

biznet1
06-10-2010, 16:13
Błąd

Zapytanie SQL:
--
-- Baza danych: `db1102096`
--
CREATE DATABASE `db1102096` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;


MySQL zwrócił komunikat: http://dawid.zabierzmnie.pl:2082/3rdparty/phpMyAdmin/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/error-messages-server.html)
#1044 - Access denied for user 'dawid'@'localhost' to database 'db1102096'



pomocy

---------- Post dodany o 14:13 ---------- Poprzedni post był o 14:06 ----------

*po próbie importu na nowy serwer, usunąłem tabele z wydaje mi sie odpowiedniej bazy danych i daniej próbowałem zaimportować tą starom