PDA

Zobacz pełną wersję : chmurka tagów linkujących do artykułów



coliberek1
02-10-2010, 18:34
Witam,
testuję rozszerzenia z joomla extensions, przeczesuję forum ale juz zwątpiłam czy wogóle takie rozwiązanie istnieje, choc pamiętam ze kiedys takie cos widzialam tylko nie pamiętam gdzie. :spoko:

Chmura tagów w module, zbierane z metadanych w artykulach, te które są najczęsciej klikane to zwiększają rozmiar liter a do tego linkują do poszczególnych artykułów a nie wyników szukania..?

PeFik
02-10-2010, 19:27
..a do tego linkują do poszczególnych artykułów a nie wyników szukania..?
a co jeśli artykułów z danym słowem jest więcej, hmm ?

coliberek1
02-10-2010, 19:38
ach, no faktycznie. Tego nie wzięłam pod uwagę. Czyli jednak nie warto zbytnio kombinować tylko cieszyc się z tego co się ma. :) Nie bez przyczyny wszystkie linkują do wyników szukania...

A tak przy okazji, jesli mogę zapytac tutaj bez zaśmiecania nowymi postami... teraz testuję moduł easytagcloud i pomimo kodowania utf-8 w xml modułu, wysiwetla kwadraciki zamiast polskich znaków. Czy cos powinnam moze dodac w innym pliku tego modulu? ;>

PeFik
02-10-2010, 19:44
nie wiem, nie znam tego. a kodowanie XML ma mały wpływ kwestia leży gdzie indziej. Sięgnij po inny.

...wracając do twojego pytania, właśnie dlatego że ilość wystąpień frazy w artykułach może być wiele, moduły działają jak działają.


p.s.
Pytanie kluczowe. Chmurę tagów robisz dla internautów czy seo?

coliberek1
02-10-2010, 19:55
p.s.
Pytanie kluczowe. Chmurę tagów robisz dla internautów czy seo?

dobre pytanie. Ja bym robila dla seo ale właściciel strony raczej pod internautów, bo to mialoby byc wlasnie na zasadzie "tagowego menu"

W sprawie kodowania juz nawet zmienilam w edytorze kodowanie plików na UTF-8 bez BOM , idąc za radami na forum i narazie efektów brak, ale jak wyczaruję rozwiazanie to napewno się pochwalę :) ( oby bylo czym )

PeFik
02-10-2010, 20:49
Pod SEO jest sens, ale dla ludzi już nie... znam wiele osób spoza branży, którzy nie wiedzą o co chodzi z tymi chmurami i w nie nie klikają, szukając tradycyjnych menu.