PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 500 przy zapisie długiego artykułu



henry
03-10-2010, 12:39
Przy zapisie dłuższych artykułów wyskakuje mi błąd 500. Na poprzednim hostingu to nie występowało. Prawdopodobnie jest jakieś ograniczenie w parametrach bazy danych.
Joomla! 1.5.20
MySQL 5.1.48-log
PHP 5.2.14

Będę wdzięczny za pomoc.

Bartolomeo
06-01-2011, 21:03
Mam ten sam błąd :'( ...
Serwer 000webhost;
Joomla! 1.5.20
MySQL 5.0.81-community
PHP 5.2.*

Strony nie są wklejane bezpośrednio z Worda tylko albo poprzez opcję "wklej jako zwykły tekst" albo poprzez notepad++. Ale to nie problem! Artykuły wklejone bezpośrednio z Worda chodzą, ale jeżeli mają poniże x stron. nie bvadałem dokładnie ale 6 stron się zapisuje, 9 już nie... Co więcej: jeśli w tej 6 stronicowej zrobię poprawki już w edytorze w Joomli polegające na zmianie czcionki całości tekstu + w dwóch nagłówkach to już się nie zapisze. Bład 500 i tyle.

Szukałem w google, na forach zagramanicznych, a nawet zarejestrowałem się u was żeby poszukać ale... nie wiem chyba czego konkretnie...
No i lipa...

tlewap
06-01-2011, 21:57
php.ini ->max_execution_tim-> zwiększ, lub poproś admina serwera by zrobił to za Ciebie.

Bartolomeo
06-01-2011, 23:43
Rozumiem, że php.ini będzie gdzieś na serwerze a nie w plikach Joomli? Tak coś myślałem że to może coś takiego - poszukam gdzie to może być...

Poszukałem... Oczywiście nie mam do niego dostępu. Ale znalazłem informację o ustawieniach php i tam parametr max_execution_time ma wartość 10. Nie wiem czego 10? W każdym razie administrator niczego nie zmienia bo te ustawienia są najbezpieczniejsze itd. itp...

Ale znalazłem na ich stronce żeby ustawić w .htaccess cuś takiego:

RewriteBase /

+ w z innego przykładu dotyczącym innego paramentru, ale w ten sposób dopisałem dzięki Notepad++ to:

php_flag max_execution_time 100

I nic... ale nie jestem pewien: Czy .htaccess to .htaccess czy .htaccess.txt :obojetny:?
I czy jak go poprawię to po prostu PHP zaczyna go "stosować" czy trzeba zrobić czegoś reset (przeciążenie serwera :hmm: ?:D)

Bo ogólnie to moja strona nie ma sensu jeśli nie będę mógł kilkudziesięcio-stronicowych artykułów pisać:placz:...

tlewap
09-01-2011, 10:27
Powinieneś zmienić nazwę pliku w katalogu joomla z htaccess.txt na .htaccess, wtedy możesz dodać "php_flag max_execution_time 60"

Jest szansa, że to zadziała, jednak administrator może nie pozwalać na modyfikację tej wartości, wtedy nie pozostaje nic innego jak poprosić go o zmianę, lub poszukać serwer, którego administrator na to pozwala

Bartolomeo
09-01-2011, 20:21
Niestety nie zadziałało... Koontakt z adminem też jest zerowy. A dodatkowo, nie wiem co się porobiło, niby prawa plików i katalogów jak trzeba a nie mogę utworzyć nawet ręcznie folderu na serwerze. Takze nici z instalowania dodatków, modułów - ani ręcznie ani nijak nie idzie :(.