PDA

Zobacz pełną wersję : Button "UP" w jquery



Robster
03-10-2010, 18:57
Od jakiegoś czasu próbuję zamontować na stronie button "UP", który w płynny sposób przewinie mi stronę w górę.
Próbowałem kilku skryptów z sieci, ale żaden nie działał. Z JS wszystko ładnie śmiga, ale efekt przewijania jest dość sztuczny a w jQuery jest fajnie, tyle że nie działą pod J!

Wie ktoś może o co chodzi, bo nie orientuję się w tych bibliotekach J! i nie wiem czy przypadkiem czegoś nie zapomniałem zrobić/doinstalować lub zrobiłem za wiele.

josh
03-10-2010, 20:29
moze byc konflikt jquery z mootools, poszukaj na forum joomla.org byly rozwiazania

Robster
03-10-2010, 21:49
Oj myślę, że szkoda zachodu na zwykły przycisk. Sprawdzę jeszcze kilka rozwiązań, jak to nic nie da to zrobię to jakimś bardziej zaawansowanym skryptem JS.
O tych problemach na joomla.org poczytam kiedy indziej. Dzięki @josh.

headge
04-10-2010, 08:40
Korzystałem kiedyś z JB Library Plugin - z http://www.joomlabamboo.com/joomla-extensions/
I on nie powodował konfliktów z mootools więc możesz spróbować. Przewijanie do topu ustawia się w parametrach pluginu.

Robster
04-10-2010, 14:13
Tylko widzisz @headge ja sobie zrobiłem bardzo fajny button z użyciem CSS'a i chcę do niego dodać tylko przewijanie nic, poza tym. Jakieś pluginy i moduły mnie nie interesują, głównie chodzi o to, że nie wiem dlaczego jquery nie śmiga, a bardzo by mi się przydał przy późniejszych modyfikacjach na stronie.