PDA

Zobacz pełną wersję : Głębsze modyfikacje stylu, konkretne pola w konkretnych miejscach.



armorek
04-10-2010, 04:15
Mam pytanie jak np zrobić coś takiego jak na załączonym obrazku.
Chdzi o to że np. gwiazdki które są jakimś dodatkiem mam u góry, dane o tym kiedy i kto napisał tekst chciałbym np przenieść na dół. Tytuł chciałbym umieścić tam gdzie "Ważne informacje" itd...
Ogólnie jestem początkujący i nie wiem na co mogę sobie pozwolić, nie znalazłem konkretnego tekstu na ten temat. Już sobie nieco styl dopasowałem ale jak widać te "Ważne informacje" to podobnie sobie wyobrażam menu z lewej itd. ale nie wiem jak się do tego dogrzebać, bo samo CSS mnie nie ustawia a plikiem index.php z templates się już bawiłem na tyle na ile mi pozwolił.
Może ma ktoś z was namiary do czegoś konkretnego na ten temat, czego nie znalazłem.
Pozdrawiam.

Bazyl
04-10-2010, 07:26
Witam,

wiki --> nadpisywanie szablonem

krzychoooo
04-10-2010, 14:08
Możesz pogrzebać w tym pliku

/components/com_content/views/article/tmpl/default.php
Jednak po aktualizacji joomla możliwe że stracisz zmiany tam wprowadzone
Pozdrawiam

EkleErs
04-10-2010, 14:18
Jak sie grzebie tutaj
/components/com_content/views/article/tmpl/default.phpto plik zapisuje sie tutaj

/templates/name template/html/com_content/article/default.php i aktualizacj nic nie zmieni

Bazyl
04-10-2010, 15:03
...i to wlasnie jest nadpisywanie szablonem
;)

armorek
05-10-2010, 00:30
ok ok bo od czasu jak odpisał bazyl zacząłem kumać co nieco. Oczywiście podany tekst jest średni a najśmieszniejsze jest to że kod jest tam w formie obrazka :D Ale pomijając tekst przejrzany z grubsza zainspirował mnie i zauważyłem że można część z oryginalnego modułu/komponentu skopiować i edytować w ten sposób szablonem modyfikować jego wygląd i działanie. Trochę sobie grzebię, jeszcze nie dotarłem do samych artykułów i sprawdzę co piszecie. Ale trafiłem na coś innego. Jako że jestem początkujący poproszę o jakieś nakierowanie.

<jdoc:include type="modules" name="user3" />
wiem że to takie dodatkowe pole jakby do wstawienia modułu ale jak modyfikować liczbę i nazwy tego czegoś bo nie widzę w panelu admina (może mi umknęło) może to zależy tylko od stylu ? W każdym razie mam tego nie pełną liczbę bo jakoś wiadomo left, right.... pierdu pierdu i user1-user5 i user9-user10, więc wnioskuję że gdzieś wpływa się na te dostępne nazwy i ich ilość.
Ponieważ pisałem o zmianach stylu artykułów i też menu to trafiłem na fajne drzewiaste menu tylko chciałbym je zamknąć w "graficznych ramach" i pomyślałem że to mi pomoże.
Myślę że nie odbiegłem zbytnio od tematu bo sam mam swoje forum i pytania w 1 temacie o wszystko nie są odpowiednie na forum.
Pozdrawiam.

Bazyl
05-10-2010, 08:12
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

armorek
05-10-2010, 11:09
oooo wiedziałem że gdzieś coś takiego widziałem, spoko, dzięki, jak wrócę z pracy postaram się tym pobawić i zobaczymy.

armorek
13-10-2010, 12:26
ok chłopuki, wszystko niby fajnie coś zaczynam dłubać jak mam czas, ale...
mam potrzebę rozwiązać to tak żeby w jednym tekście były jakby części
Myślałem o tych sekcjach i kategoriach, ale niestety moduł od MENU w formie drzewka tworzy folder z takiego podglądu artykułów i wszystkie je ładuje do środka. Tego zmieniać akurat nie chce na wszelki wypadek, z resztą pewnie bym nie dał rady w kodzie.
I jest taka sprawa że musiałbym jakoś inaczej graficznie rozwiązać "Nowiny" czyli strone startową, a inaczej artykuły, jako że jestem zielony nie wiem czy mógłbym to stylem zrobić, czy może macie jakiś pomysł. Bo obecnie postanowiłem że najlepiej będzie po prostu ładować w HTMLu tabele ze stylami i tak budować artykuł, ale te nowiny bym chciał mieć inaczej bo to jest trochę jak podgląd artykułów i chciałbym je zamknąć w ramach jakiejś tabelki. może obrazek coś wyjaśni i może wiecie o co mi chodzi. Czy dałoby się to jakoś tak zrobić że nowiny mogłyby mieć zupełnie inny układ/styl niż reszta artykułów, czy może macie jakiś pomysł.