PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą danych MySQL i Xampp



targos
04-10-2010, 20:14
Otórz kilka dni temu padł mi OS, na którym miałem zainstalowanego Xampp'a wraz z Joomla 1.5 na na tym stronkę nad którą się trochę namęczyłem. Niestety systemu nie udało się uratować więc skopiowałem cały katalog Xampp'a wraz z zawartością. Problem teraz polega na tym że nie mam pojęcia jak na świeżym systemie mam przywrócić witrynę, z bazami danych i całą resztą, żeby to działało. Próbowałem zainstalować świeżego Xampp'a, Joomlę i wybiórczo kopiować elementy bazy danych MySQL ale wywala mi błędy. W jaki sposób mogę to odzyskać posiadając kopię starej instalacji ?

pawelSafiStudio
04-10-2010, 20:41
Witam,
też tak kiedyś miałem. Spróbuj zainstalować świeżą wersję xampp'a z taką samą konfiguracją jak poprzednia instalacja. Sprawdź czy działa xampp. Jeśli działa skopiuj starego xamppa i nadpisz wszystkie pliki. Powinno zadziałać. Jeśli zmieniła Ci się ścieżka to pamiętaj o jej zmianie w pliku configuration.php w Joomla!.

Daj znać czy pomogło.

Pozdrawiam.

trzepiz
04-10-2010, 22:40
I właśnie w takich sytuacjach lepiej sprawdza się mov'AMP PL. wszystko jest w jednym katalogu, nic nie trzeba instalować - wystarczy skopiować cały katalog w dowolne miejsce na dysku I koniec.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

targos
05-10-2010, 12:53
Niestety nie pomaga to kopiowanie zwrotne xampp'a wywala mase bledow i nie dziala, podczas kopiowania mialem akcje typu ze cos ta sie nie chce skopiowac, podejrzewam ze nie wszystkie pliki sie skopiowaly.

---------- Post dodany 05-10-2010 o 09:53 ---------- Poprzedni post był 04-10-2010 o 20:49 ----------

Temat do zamknięcia. Należało utworzyć nową witrynę, następnie usunąć wszystko z folderu, w którym XAMPP trzyma dane MySQL dla danej instalacji Joomli i skopiować na te miejsce dane docelowe.

kurtz
05-10-2010, 14:32
trzeba było napisać, że masz kopię bazy danych. pierwotne zapytanie wskazywało na brak czegokolwiek poza przestrzenią fizyczną.