PDA

Zobacz pełną wersję : Własna instalka Joomla



mirrr
05-10-2010, 11:43
Witam.

Mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników.

Potrzebuję zainstalować 30 Joomli z określonymi komponentami. Robienie tego "na piechotę" będzie trochę żmudne. Czy istnieje jakieś narzędzie, ktore pozwoli na stworzenie własnego pakietu instalacyjnego z dodatkowymi modułami, komponentami i ustawieniami? Chcę postawić jedną wzrocową Joomlę, zrobić pełną kopię a następnie zainstalować ją 30 razy.
Próbowałem Akeeba i Kickstart ale zatrzymałem się w pewnym momencie, gdyż kickstart pobiera sobie ścieżkę do plików (i prawdopodbnie bazę danych) z wzorcowej strony. kopię*mam na stronie, która jest już przygotowana do publikacji w necie i nie chciałem, aby mi podmieniło bazę danych. Chyba, że można to zmienić.

Chodzi mi o to, abym mógł stworzyć kolejne strony dla kolejnych, niezależnych użytkowników z własną bazą danych, własnymi folderami na serwerze. Cel: zajęcia dodatkowe z uczniami - każdy ma pracować w pełni na swoim niezalężnym CMS-ie. Nie chę z nimi przechodzić przez proces instalacji Joomli i tych podstawowych komponentów (np. JCE). Od początku mieliby oni pracować już m.in. z tym edytorem.

Z gory dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Mirrr

pyziak
05-10-2010, 12:04
Soory, ale jakoś to zagmatwałeś najpierw piszesz że potrzeba 30 kopi odpowiednio skonfigurowanej Joomla (moduły, komponenty, edytory itp.) i tu wszystko jasne idealnie właśnie do tego nadaje się Akeeba o której wspomniałeś, ale dalej to wymiękam :) albo mają być takie same , albo inne ? jak inne to chyba logiczne że się nie da :) , może opisz czym one mają się różnić jeżeli tylko powiedzmy artykułami, to trzeba część bazy za to odpowiedzialnej podmienić dla każdego :) , może opisz jakoś bardziej obrazowo. Jest jeszcze takie narzędzie co się nazywa Multi Sites (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/multiple-sites/5550?qh=YToxOntpOjA7czoxMDoibXVsdGlzaXRlcyI7fQ%3D% 3D)

alex51
05-10-2010, 12:15
@Mirr, może zastosujesz kreator własnej instalki Joomla! (http://vinaora.com/home/tutorials/joomla-developers/61-creat-a-full-site-installation-package.html)?

kurtz
05-10-2010, 13:16
mirr chce nauczyć uczniów pracy z joomla! odwalając za nich całą robotę. no, pedagogicznie bardzo.

podstawowym edytorem wizualnym jest tiny. nie rozumiem po co uczniom inny.

pyziak
05-10-2010, 13:20
aha szkoli konkurencje :)

kurtz
05-10-2010, 13:23
z takim podejściem, raczej kolejnych 30-u rozżalonych upierdliwców na tym forum :blink:

mirrr
05-10-2010, 13:31
Pyziak - wszystkie mają być na stracie takie same. Potem każdy wypełnia ją swoją*treścią, komponentami itp. MultiSites - sprawdzę. Dzięki.

Alex51 - dzięki, to chyba będzie to. Przetestuję.

icek_klezmer - nie odwalam całej roboty, tylko chcę im dać środowisko pracy w pewnym stopniu skonfigurowane, przygotowane do komfortowej pracy. Czasu na te zajęcia nie mam zbyt wiele, dlatego CZĘŚĆ chcę im już dać gotowe.

Jak z tej grupy choć*1 będzie chciał coś w tym temacie zrobić więcej to będę*zadowolony. O konkurencję*nie musicie się*bać - jestem pewny.

kurtz
05-10-2010, 13:34
my się nie boimy. joomla! masz skonfigurowany. podczas instalacji trzeba wybrać opcję z przykładowymi danymi.