PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dwoma kreskami przy powiększaniu czcionki w IE



Grisza
05-10-2010, 13:56
Robię taki portalik http://legislacjon.pl/, właściwie już skończyłem go. Jednakże dwie kreski w IE pochodzące z komponentu: Front-end Font Size Adjuster ciągle mi wyskakują w ie. Jak sądzicie można by je było usunąć ?

Robster
05-10-2010, 14:24
Może nieco więcej informacji? Jaka wersja IE i gdzie dokładnie są te kreski bo na moim IE nic nie widać.

PeFik
05-10-2010, 15:17
IE 8 i też widać.
I to nie komponent, a moduł. Jest różnica.

Ale wracając do meritum, moim zdaniem wynika to z tego że te A i małe A są graficzne, a między nimi jest odstęp, a te znaki są podlinkowane i głupi IE pokazuje w ten sposób że ten obszar jest aktywny - podlinkowany. Może warto do tego span-a co masz jednak dopisać class-ę a tam umieścić neutralny/niewidzialny kolor podlinkowania i powinno być okey. Weź firefuga i looknij skąd jest dziedziczony kolor podlinkowania teraz,

Robster
05-10-2010, 15:23
Teraz widzę. Mógłbyś jeszcze dodać outline: none; bo nieładnie to obramowanie po kliknięciu w link wygląda.

Grisza
06-10-2010, 12:54
Dodałem coś takiego: ale kreski w każdej wersji ie dalej są widoczne :(

#fontSize span a {border: none; outline: none;}

---------- Post dodany o 10:49 ---------- Poprzedni post był o 10:41 ----------

Próbowałem też #fontSize span a {border-bottom: 3px solid #E0DACE; outline: none;}, żeby border był w kolorze tła niestety efekt ten sam. Dwie małe kreski są widoczne.

---------- Post dodany o 12:46 ---------- Poprzedni post był o 10:49 ----------

Bardzo proszę poradzcie jak z tymi kreskami sobie poradzić.

---------- Post dodany o 12:54 ---------- Poprzedni post był o 12:46 ----------

Jupii usunąłem przez nałożenie tła ;)

#fontSize a:link {color:#E0DACE;}