PDA

Zobacz pełną wersję : głupi żart



panorama
17-09-2006, 02:12
Witam użytkowników Jomli 1.10 PL. Problem polega na tym, że pojawił się niespodziewanie, gdy chciałem obejrzec zawartość strony, zamiast strony głównej, pojawił się w lewym górnym rogu blok typu:

Powered By iDiots @ Linuxmail.Org
(jakieś pole) Host: www.panorama.cal.pl
IP: 72.232.197.10
Your ip: 83.29.223.151

Pliki na serwerze nie zostały naruszone, sprawdzałem. Natomiast cały admin chodzi normalnie, więc musiałem uczynić serwis niedostępnym, pokazuje się teraz strona informująca o pracach konserwacyjnych. Inne jomle na moim serwerze w podkatalogach pracują poprawnie, ale serwis główny nie wyswietla się jak przedtem, w chwili obecnej podmieniam wszystkie pliki z jomli, ale nie wiem czy to coś da. Zamiana samego indexu.php, lub pliku configuration.php nic nie dała. Zauważyłem że inny plik (testowy), który wrzuciłem tymczasowo na serwer o nazwie index.php, ale z innym materiałem chodzi normalnie, ale z jomlą już nie.
Nie sądzę, aby zaatakowana była baza danych. Czy ktos wie, jak można temu zaradzić i przywrócić poprzedni stan serwisu?

stone
17-09-2006, 02:27
Sprawdź czy nie masz index.htm
Oraz nadpisz wszystkie pliki, zwłaszcza katalog includes

panorama
17-09-2006, 12:46
W katalogu głównym (na strony WWW) serwera nie mam pliku index.htm,
ale są jeszcze inne gatalogi nadzrzędne na serwerze do sterowania:
- logs (pliki logów)
- private_html (tu jest tylko index.html)
- public_ftp (pusty katalog)
- public_html (mój serwis www)
- sessions (pliki sesji)
- stats (tu m.in index.html, ale chyba do statystyk)

Niestety deletowanie index.html nic nie dało, ani tez całkowita zamiana katalogu includes na nowy.
Spróbuje jeszcze zainstalować nową jomlę i podłączyć ją do starej bazy, a moze cos innego jeszcze by pomogło?

Sova
17-09-2006, 13:52
Sprawdź logi serwerka - może stąd się dowiesz co, kto i jak.