PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent Tuiyo / Joomunity



kurtz
06-10-2010, 11:30
ponieważ sporo ludzi pyta mnie co dalej z rozwojem komponentu tuiyo / joomunity, krótka informacja.

ponieważ trudno jest brać mnie osobiście odpowiedzialność za gł. programistę komponentu, po 3 latach administrowania nim zmuszony byłem zrezygnować z tej funkcji.

nie można ciągle podkładać się za kogoś. ja tego robił nie będę. z tego co wiem landon również. :podstep:

po przemyśleniu kilku za i przeciw, ponieważ prawo do koncepcji systemu ma każdy z jego autorów, a koncepcja joomunity przedstawiona wewnątrz zespołu zadaniowego była moja, postanowiłem, że projekt joomunity będzie kontynuowany jako projekt zależny, zgodnie z postanowieniami umowy gpl.

jak to będzie wyglądało w praktyce. ponieważ prowadzę działalność i rozwijam własny system cms, wewnątrz firmy ( prawdopodobnie przełom kwietnia / maja ) zostanie wydzielone stowarzyszenie ( nie fundacja ), którego zadaniem będzie inkubacja zdolnych informatyków ( samouków ) oraz studentów 0 - 5 informatyki ( praktyki / staże ). będą się oni zajmowali rozwijaniem kodu źródłowego komponentu, który zostanie opublikowany zgodnie z pierwowzorem na licencji gpl i dostępny za niewielką opłatą ( myślę, że do 100, 00 złotych / wyrażonych w euro / usd / itd ).

osoby, które spośród praktykantów, inkubowanych w stowarzyszeniu wykażą szczególne zaangażowanie zapewne, będą rozwijały płatne, ale zaawansowane aplikacje dla komponentu ( których do dzisiaj mam gotowe prototypy, pisane w ramach mapy drogowej dla joomunity ) i / lub przejdą do firmy, ale to już moja wewnętrzna sprawa.

tak czy siak, od wiosny przyszłego roku wznawiam zależny ( umownie ), ale własny system oparty o joomunity. okres uruchomienia zależny jest od terminów ustawodawczych, a te niestety na terenie rp są wybitnie długie.

to w ramach wyjaśnień i rozwiania wątpliwości co do dalszego życia komponentu. jednocześnie nie biorę już odpowiedzialności za działalność prowadzoną a ramach rozwoju komponentu tuiyo, oraz jego zespołu zadaniowego. :hmm:

kurtz
18-11-2010, 18:54
zastanawialiście się kiedyś, patrząc na dostępne komponenty społecznościowe dla joomla, czym taki komponent jest ? w sensie technicznym.

po kilku latach pracy przy projektowaniu podobnych kontrybucji oraz potrzeb użytkowników, ale i panujących trendów dochodzę do pewnych wniosków, które całkowicie zmieniają mój pogląd na zasadę projektowania komponentów społecznościowych.

macie jakieś wnioski ? chciałbym porównać.

kurtz
26-01-2011, 19:02
przyznam szczerze, że ten komponent jest jak kameleon. dotyczy to także reguł w jakich przyszło mu powstać... :zagubiony:

tuiyo 2.0 alpha 2

wyłącznie do testów !

https://github.com/Tuiyo/ignite/archives/master

komponent instalujemy manualnie. pod linkiem, tabele bazy danych

https://github.com/drstonyhills/ignite/blob/master/administrator/components/com_tuiyo/install.mysql.utf8.sql

oraz w tabeli jos_components dodać poniższe wartości :


34, 'Tuiyo 2.0', 'option=com_tuiyo', 0, 0, 'option=com_tuiyo', 'Tuiyo Community Manager', 'com_tuiyo', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '', 1

mile widziane raportowanie błędów na github

https://github.com/Tuiyo/ignite/issues

uwaga ! to jest wersja developerska. pod żadnym pozorem nie instaluj jej na sererze produkcyjnym !

kurtz
28-01-2011, 16:33
zaktualizowana paczka i baza danych,

proponuję usunąć wszystkie stare tabele komponentu i manualnie zaimportować je na nowo. dodano nowe tabele ustawień uprawnień.

foldery plików wystarczy nadpisać !