PDA

Zobacz pełną wersję : System zamówień.



gramy52
06-10-2010, 14:51
Witam,

Poszukuje dodatku (sam nie wiem jak go nazwać tak do końca), który będzie funkcjonował mniej więcej tak.

Facet wypełnia formularz na stronie(wybiera tam sobie rodzaj przesyłki, rodzaj płatności, co chce zamówić itd.). Taki wpis pojawia się w bazie danych (dostępność z panelu administratora). Pokazuje kiedy zamówienie zostało złożone, status (w trakcie, zakończone itd.), imię i nazwisko itd.

Pamiętam (a to już dawno dawno) że coś takiego do joomla było. Niestety pamięć jak i trudności w określeniu takiego dodatku nie pozwala mi go znaleźć w sieci.

PS: albo to był zintegrowany jakiś inny system cms w joomla? Sam, nie wiem - dlatego z prośbą o pomoc zwracam się do Was.

Za pomoc stokroć dziękuje.

Pozdrawiam

palyga007
06-10-2010, 14:57
Z Twojego opisu wnioskuje, że to ma być coś na kształt sklepu internetowego? (produkty, zamówienia, przesyłka)
Jeśli tak to: VirtueMart

dkint
06-10-2010, 14:58
Witam

Virtuemart :hmm: ?

pozdrawiam
Krzysiek

pyziak
06-10-2010, 15:16
lub inny system sprzedaży (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart) :)

gramy52
06-10-2010, 16:01
No super (widziałem demo, z poziomu panelu administracji wszystko super), jednak to jest rozbudowany sklep internetowy. Raczej chodziło mi o takie coś jak "zamów usługę" po prostu - wypełnia się taki formularz (wpisujemy imię i nazwisko, forma płatności, rodzaj usługi itd.) i przycisk "akceptuj" (i na tym koniec, owe wprowadzone dane pokazują się w systemie). A w Virtuemart mamy coś takiego "DODAJ DO KOSZYKA" (do tego kategorie, sekcje i wiele innych opcji) co raczej na takiej stronie nie ma miejsca. Mam nadzieje, że zrozumieliście o co mi chodzi :). Po prostu pragnę mieć taką bazę danych w joomla, przyjętych zleceń itd.

Tak więc chyba tyle... wszystkim którzy udzielili pomocy z góry jeszcze raz dziękuje.

pyziak
07-10-2010, 07:56
no to użyj do tego jakiegos formularza np: aiContactSafe zdefiniuj sobie pola w/g potrzeby i już :)

damsaw
19-10-2010, 19:30
w aiContactSafe sa atrybuty HTML. chciałbym przypisać polu odpowiednią wielkość i nie wiem jak to zrobić?? wpisuje np w specjalnym polu do tego np size="20" i nie dziala. prosze o pomoc

TLo
19-10-2010, 19:41
@damsaw - wielkość pola określ w sposób następujący: style='width:280px;'

@gramy52 - jak chcesz zobaczyć prościutki formularz zamówienia na książki, wykonany w kwadrans w aiContactSafe, to looknij pod link:
http://www.smzk.org/index.php?option=com_aicontactsafe&view=message&layout=message&pf=3&Itemid=63

damsaw
20-10-2010, 22:57
:) dzieki za pomoc

A wiesz może gdzie zmienić info "Maszpozostało znaków" w jakim pliku, bo od strony ustawień w komponencie się chyba nie da.


Chciałbym to zmienić na inny język. Stronkę mam po włosku a wyskakuje mi "You havecharacters left".

Pozdrawiam

pyziak
21-10-2010, 06:53
w pliku językowym dla polskiego to będzie : pl-PL.com_aicontactsafe.ini

TLo
21-10-2010, 13:31
Instalka tego komponentu zawiera język włoski - http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901
Niezależnie od powyższego - pliki językowe komponentu masz w katalogach:
\administrator\language
\language
\components\com_aicontactsafe\languages

damsaw
25-10-2010, 19:00
Instalka tego komponentu zawiera język włoski - http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901
Niezależnie od powyższego - pliki językowe komponentu masz w katalogach:
\administrator\language
\language
\components\com_aicontactsafe\languages

Dziękuję za pomoc!:lol:

Tak tak jest w nim przetłumaczenie lecz niestety nie wszystko...

Mam jeszcze kilka innych pytań odnośnie tego formularza:

1. Po każdym zamówieniu przychodzi mi zamówienie na adres podany przeze mnie w ustawieniach oraz kopia niego na e-mail admina z konsoli joomla użytkownicy. Jak to wyłączyć?

2. Stronę zamierzam mieć w 2 językach. Chciałbym żeby po wyborze języka np. włoskiego formularz był po włosku. Wiem tyle, że muszę stworzyć 2 formularze w 2 językach. Czy jest taka możliwość? Nie wiem również jak później ustawić żeby się one przełączały na dany język. W joomfish nie ma takiej możliwości ponieważ jest to komponent. Bardzo proszę o pomoc:zagubiony: