PDA

Zobacz pełną wersję : problem z formularzem



vincent4
07-10-2010, 10:31
Witam

Mam taki problem.Utworzyłem formularz z kilkoma polami, a w tym możliwość wprowadzania przez uzytkownika adresu email. Uzywam do tego funkcji mail(). Wszystko chodzi ok, tylko problem pojawia się wtedy gdy użytkownik wprowadzam maila.Wtedy system to wykrywa i na pocztę swoją oprócz wszystkich danych otrzymuje coś takiego zamiast adresu email:

Email: <script language=\'JavaScript\' type=\'text/javascript\'> <!-- var prefix = \'mailto:\ (%5C)'; var suffix = \'\'; var attribs = \'\'; var path = \'hr\' + \'ef\' + \'=\'; var addy66136 = \'vincent4\' + \'@\'; addy66136 = addy66136 + \'tlen\' + \'.\' + \'pl\'; document.write( \'<a \' + path + \'\\\'\' + prefix + addy66136 + suffix + \'\\\'\' + attribs + \'>\' ); document.write( addy66136 ); document.write( \'<\\/a>\' ); //--> </script><script language=\'JavaScript\' type=\'text/javascript\'> <!-- document.write( \'<span style=\\\'display: none;\\\'>\' ); //--> </script>Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. <script language=\'JavaScript\' type=\'text/javascript\'> <!-- document.write( \'</\' ); document.write( \'span>\' ); //--> </script>


Czy ktoś wie o co tu chodzi. Czy to jest jakaś nowa funkcja w joomla?
Przy wcześniejszych instalacjach nie miałem czegoś takiego.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Artur:obojetny:

pyziak
07-10-2010, 12:58
Czego użyłeś do stworzenia formularza ?

vincent4
07-10-2010, 13:05
PHP i funkcji mail()

pyziak
07-10-2010, 15:44
to użyj czegoś gotowego np: aiContactSafe

vincent4
07-10-2010, 22:43
Nie chodzi mi o gotowe rozwiązania, bo mój formularz jest dosyć prosty, ale musi zbierać konkretne dane.

MagicWawa
07-10-2010, 23:11
A tworząc formularz w gotowym dodatku do Joomla nie możesz zdobyć konkretnych danych? Przecież ustalasz sobie pola, które mają być, które są obowiązkowe, które muszą być wypełnione odpowiednią treścią... Po co wyważać otwarte drzwi i pisać coś, co jest napisane i bardziej uniwersalne, a przede wszystkim współpracuje z Joomla?

vincent4
07-10-2010, 23:17
chodzi o to, że formularz składa się z kilku stron i musze przekazywać zmienne między nimi i wszystko jest ok do momentu kiedy wpiszę maila, wtedy system wykrywa obecność "@" no i zamiast adresu dostaje ten komunikat, który wkleiłem powyżej.

To jest zabezpieczenie antyspamowe, tylko jak to ominąć?

Jola
08-10-2010, 00:56
Witam,
za doprowadzenie adresu email do takiej postaci odpowiada plugin emailcloak, wywołanie wyglada tak;

JHTML::_('email.cloak', $email);
Jest to dodatek typu content, czyli, jeśli jest włączony, przeczesuje i podmienia emaile wpisane w artykuły.

vincent4
08-10-2010, 12:14
O to chodziło. Super. WIELKIE DZIĘKI!!!