PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja z Simpleboard do SMF



maxigas
17-09-2006, 17:13
Witam,
Chcę dokonać konwersji danych z forum Simpleboard do SMF, ściągnąłem paczkę do konwersji z oficjalnej strony projektu SMF w której znajdują się pliki: convert.php i simpleboard_to_smf.sql.
Co z tym zrobić i jak to zrobić??? :confused:
Help, Pozdrawiam,
M.

maxigas
18-09-2006, 11:51
ok juz sobie z tym poradzilem :D ale teraz mam nowy problem. Przy konwersji pojawil mi sie komunikat:


Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'SUBSTRING(m.subject, 1, 255), ID_MEMBER, posterName, posterEmail, posterIP, ID_B' at line 2

I przekopiowaly sie stylko kategorie bez postow...
Co robic? :confused:

Kemac
19-09-2006, 14:03
Wygląda na to, funkcja substring nie jest obsługiwana. Możesz tymczasowo przenieść baze na inny serwer gdzie funkcja działa i tam przekonwertować, albo wyrzucić wszystkie substring z zapytan sql, powinno zadziałać bez tego (sql sam przytnie stringi do maksymalnej długości).

wk44
22-08-2007, 17:47
Witam.
Po przekonwertowaniu z forum joomlaboard nie wyświetla mi tekstu postów. Zamiast tego mam same krzaki w stylu:


g width=][img width=];[img width=][img width=]Chc[img width=]ałby[img width=][img width=]w[img width=][img width=]y[img width=]tk[img width=][img width=][img width=]na[img width=]foru[img width=][img width=]pod[img width=][img width=]ękować[img width=][img width=]a[img width=]rady,[img width=]w[img width=]parc[img width=][img width=][img width=]ora[img width=][img width=]po[img width=]oc[img width=]w[img width=]p[img width=][img width=]an[img width=]u[img width=]pracy:[img width=][img width=]J[img width=]śl[img width=][img width=]chod[img width=][img width=][img width=]o[img width=]pytan[img width=]a[img width=][img width=][img width=]pracy[img width=]n[img width=][img width=][img width=]były[img width=][img width=]byt[img width=]c[img width=]ężk[img width=][img width=]:[img width=]

Czyżby błąd leżał w konwerterze?

Pozdrawiam

wk44
22-08-2007, 18:49
******/
--- Converting posts (this may take some time)...
/************************************************** ****************************/

TRUNCATE {$to_prefix}messages;
TRUNCATE {$to_prefix}attachments;

---* {$to_prefix}messages 200
---{
$row['body'] = preg_replace('~http.+?~i', '', $row['body']);
$row['body'] = preg_replace('~[img size=(\d+)]~i', '[img width=$1]', $row['body']);
---}
SELECT
m.id AS ID_MSG, m.thread AS ID_TOPIC, m.time AS posterTime,
SUBSTRING(m.subject, 1, 255), m.userid AS ID_MEMBER,
SUBSTRING(m.name, 1, 255) AS posterName,
SUBSTRING(m.email, 1, 255) AS posterEmail,
SUBSTRING(m.ip, 1, 255) AS posterIP, m.catid AS ID_BOARD,
SUBSTRING(mt.message, 1, 65534) AS body, '' AS modifiedName, 'xx' AS icon
FROM ({$from_prefix}sb_messages AS m, {$from_prefix}sb_messages_text AS mt)
WHERE mt.mesid = m.id;
---*

/************************************************** **************************Poradziłem sobie wycinając czerwony fragment z pliku konwertera (simpleboard_to_smf.sql). Z tym że teraz nie działa mi funkcja [img]. Gdzieś w tej składni jest błąd. Pomóżcie