PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją JCal Pro



taniestruny.pl
08-10-2010, 18:49
Witam

Mam problem z zainstalowaniem Rozszerzenia JCal Pro. Kupiłem go grzecznie przez internet ale przy próbie zainstalowania pokazuje się komunikat:


Kod:
Success copying JCal pro support files for Joomfish to /com_joomfish/contentelements/
Success copying JCal Pro Latest events plugin for Community Builder to /home/www/chopin.man.bialystok.pl/components/com_comprofiler/plugin/user/plug_cbjcalproevents
Success copying JCal Pro mini-calendar plugin for Community Builder to /home/www/chopin.man.bialystok.pl/components/com_comprofiler/plugin/user/plug_cbjcalprominical
JCal Pro latest events plugin for Jomsocial not installed (Jomsocial 1.6+ not detected on this site).
JCal Pro mini-calendar plugin for Jomsocial not installed (Jomsocial 1.6+ not detected on this site).
Success copying JCal Pro common libraries plugin to joomla system plugin directory.
Failure copying JCal Pro reCaptcha plugin to jcalpro plugin directory.
Zainstaluj Komponent: Powodzenie
JFTP::rename: Bad response
Rename failed
Could not install plugin
W Komponentach pokazuje się taka pozycja jak JCal Pro, ale po kliknięciu na niego pokazuje się pusta strona.

Macie jakieś pomysły?

PeFik
08-10-2010, 19:22
Tak , sprawdzić czy aby wszystkie foldery mają odpowiednie uprawnienia.

czy inne dodatki (pluginy) sie poprawnie instalują?

taniestruny.pl
08-10-2010, 19:29
Tak, generalnie dodatki instalują się prawidłowo.

Sprawdzę jednak jeszcze. Jakie powinny być uprawnienia i dla jakich folderów?

taniestruny.pl
16-10-2010, 19:06
Podbijam temat. Może ktoś z Was może jednak pomóc. Od kilku dni walczę - bezskutecznie.

PeFik
16-10-2010, 21:11
Ja odbijam, ponieważ kupiłeś komercyjny komponent należy ci sie support od producenta. Wybacz stary, ale przecież skoro zapłaciłeś, wymagaj.

josh
16-10-2010, 23:21
Nie masz bledow w ustawieniach ftp w Joomla!? probowales instalowac z wylaczonym ftp?

taniestruny.pl
17-10-2010, 00:55
Z wyłączonym FTP pokazuje komunikat:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Komponent Zainstaluj: Błąd: nie można utworzyć katalogu: "/home/www/chopin.man.bialystok.pl/components/com_jcalpro"

josh
17-10-2010, 09:27
zerknij jaka wersja php? jcalpro w najnowszych wersjach do dzialania potrzebowalo min. chyba 5.2?

taniestruny.pl
17-10-2010, 10:59
Moje PHP to 5.1.6

josh
17-10-2010, 16:57
to moze byc problem, mi jcalpro na tej wersji PHP nie dzialal, jedyne co mozesz zrobic to zainstalowac jakas starsza wersje jcalpro

taniestruny.pl
19-10-2010, 10:20
Faktycznie... na serwerze mam wersje 5.1.6 a moduł działa od 5.2.
Mam więc kolejne pytanie, już tylko pośrednio związane z JCal... ale nie będę zakładał niepotrzebnie nowych wątków.

Jestem na tyle zdeterminowany, że jestem w stanie przenieść stronę na inny serwer (nazwa.pl - mają wersją PHP 5.2). Czy Joomla będzie działała, jeśli przeniosę stronę na inny serwer, przekieruję domenę a pozostawię na starym serwerze jedynie bazę danych?