PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja



frater
08-10-2010, 21:28
Mam stronę w WordPress, ale chciałem migrować do Joomla dlatego założyłem ten temat. Chce migrować dlatego, że moim zdaniem Joomla indeksuje się lepiej niż inne znane blogi -łatwiej ją wypozycjonować i przez to jest wyżej stojącą pozycją w google. Dobrze myślę czy się mylę?

PeFik
08-10-2010, 22:59
Migracja dla samego pozycjonowania jest bez sensu ! Widać że masz małe pojęcie na temat pozycjonowania. Dla Wordpress-a jest tyle super narzędzi które podnoszą wartość SEO, wystarczy poszukać. Poza tym jak strona ma słabą treść to nawet CMS za 100 tys. nic nie pomoże.

frater
08-10-2010, 23:59
nie rozumiesz, to byl precl ale zamkniety tylko ja dodawalem wpisy nie byl publiczny, dlatego tez wolalem funkcjonalna joomle, a wpisy bede dodawał sam jak wczesniej - sam

PeFik
09-10-2010, 00:24
i ??

czy Joomla lepiej się indeksuje od wordpress-a cóż... zapewne zależy to od wielu czynników. smashingmagazine.com używają wordpressa od początku i na pewno nie narzekają na brak czytelników.

Robster
09-10-2010, 00:50
Obecna algorytmy SEO spychają rodzaj wykorzystywanego CMS'a na samo dno kryteriów pozycjonowania. Najważniejsza jest niepowtarzalna treść i zamieszczane materiały.

PS
Niby się na tym nie znam, ale przez ostatnie 2 tygodnie troszkę o pozycjonowaniu się dowiedziałem, stąd ta wypowiedź.

kurtz
09-10-2010, 08:56
zwróciłbym uwagę na inne systemy blogów. coraz więcej prof. platform otwiera się na ogólną dostępność. wystarczy rozmawiać z googlem.

PeFik
09-10-2010, 10:02
Najważniejsza jest niepowtarzalna treść i zamieszczane materiały..
Potwierdzam patrząc na statystyki dwóch serwisów na różnych CMS, ale o podobnej treści.
P.s. Mój joomlowy blog na wordpressie, a jak wysoko w google na określone frazy.

frater
09-10-2010, 11:12
czyli nie wazne czy uzywam word pressa czy joomla nie ma roznicy ktory bedzie sie lepiej pozycjonował?

---------- Post dodany o 11:12 ---------- Poprzedni post był o 11:10 ----------

@PeFik na swoim blogu jaki komponent wykorzystales? to jest SOBI2?

Robster
09-10-2010, 11:19
@frater przecież @PeFik wyraźnie napisał, że to Wordpress, więc skąd ci do głowy SOBI2 przyszedł?

frater
09-10-2010, 11:47
fakt wrzucilo mi sie w oko "moj jomlowy blok"
a co do mojego głownego pytania, to nie ma rożnicy miedzy worpdresem a joomla w pozycjonowaniu?

---------- Post dodany o 11:47 ---------- Poprzedni post był o 11:40 ----------

Pytanie do PeFik troche odbiegajace od tematu ale wazne
gdzie w Wordpressie ustawiasz "Opis witryny" oraz "Słowa kluczowe"?