PDA

Zobacz pełną wersję : ograniczenie liczby znaków w tytule sekcji i kategorii



tusiejoomluje
09-10-2010, 15:31
czy ktoś wie gdzie je zmienić? W tej chwili ograniczenie jest do 50 znaków.
Proszę o podpowiedź :)

Robster
09-10-2010, 15:37
Przypuszczam, że najłatwiej będzie to zmienić w bazie danych. Co prawda w formularzu będziesz mógł wpisać więcej znaków, ale wyświetli się tylko tyle ile podałeś w bazie. Można też, ustalić to edytując plik formularza, niestety nie wiem który to.

tusiejoomluje
09-10-2010, 15:46
przydałaby się informacja jaka tabela i jaki atrybut odpowiada za ten stan rzeczy :)

Robster
09-10-2010, 16:02
No ja myślę, że nie trzeba być orłem by skojarzyć te fakty i szukać tabeli z frazą categories i w kolumnie title zmienić długość wpisywanych znaków. Twoje lenistwo udzieliło się również mnie, dlatego nawet nie zajrzę do bazy, tylko zostawię Cię z tym co już napisałem.

Niemniej gdyby nawet to Ci nie pomogło, to w ostateczności wieczorem pewnie już mi się zachce i podam Ci dokładnie co i jak. Może nawet tego pliku z formularzem poszukam.

tusiejoomluje
09-10-2010, 16:06
zapytałem się bo nei znam się zbytnio na bazie danych. W bazie danych znalazłem już tabelę ale wpisany ma typ "VARCHAR" i wartość "255" a to mi już za wiele nie mówi

Robster
09-10-2010, 16:41
VARCHAR to typ zmiennej, a 255 to jej długość - czyt. zmień 255 na liczbę znaków jaka ma być zapisywana w rekordzie.

Formularz dodawania kategorii znajduje się gdzieś w administrator\components\com_categories\...
Nie mam czasu by dokładniej to teraz przejżeć, ale może sam znajdziesz.

tusiejoomluje
09-10-2010, 16:45
dzięki :)

EkleErs
09-10-2010, 18:00
sprawdz czy input tam gdzie wpisujesz tytul nie ma ustawione [maxlength="50"] jak tak to wiadomo co dalej

nahagel
13-03-2011, 17:41
Dla leniwych lub początkujących:
1. znajdź plik administrator\components\com_categories\admin.cate gories.html.php
2. znajdź linię (ok. 298)
<input class="text_area" type="text" name="title" id="title" value="<?php echo $row->title; ?>" size="50" maxlength="50" title="<?php echo JText::_( 'A long name to be displayed in headings' ); ?>" />

i zmień 50 na ile chcesz (ale nie więcej niż to co jest ustawione w bazie - domyślnie 255)

zwiastun
13-03-2011, 17:59
Przedstawione tu rozwiązania i owszem, jakoś spełnią swoją rolę. Ale to tak, jakby siekierą wyciosać kolek do podpierania stodoły. Proponuję poczekać na @Jolę, która zapewne podzieli się profesjonalnym rozwiązaniem.
PS. Ja się tam na tym nie znam, ale te znaki w bazie danych kodowanej w unikodzie to coś mi się zdaje liczą się nieco inaczej.

nahagel
13-03-2011, 18:07
w bazie nic nie trzeba zmieniać (tam jest VARCHAR 255 i wystarczy). Ograniczenie jest w panelu administracyjnym w postaci właśnie tej 50, która jest na sztywno wpisana w kod pliku. Czy się znaki liczą tak samo czy inaczej teraz nie dbam, grunt że się dało zwiększyć.

Jestem baaardzo ciekaw innego (profesjonalnego) rozwiązania.

zwiastun
13-03-2011, 18:15
Zapewne miałeś na myśli wskazany wcześniej plik skryptu a nie panel administracyjny?
Ograniczenie tego rozwiązania: przy aktualizacji Joomla poprawiany skrypt zostanie nadpisany.
Korzystając z nadpisywania szablonem można skrócić tekst tytułu (artykułu, kategorii, sekcji) do określonej ilości znaków ( choć nie wiem, czy dokładnie o to chodziło pytającemu). Bo jeśli chodziło o zwykłe ograniczenie ilości znaków w tytułach kategorii, toć przecież wystarczy się umówić z tymi 2-5 administratorami, a w razie co poprawić.