PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam prostego komponentu do edycji tabel BD



hamsterman
09-10-2010, 15:38
Witam!

Poszukuję jak najprostszego komponentu do joomla 1.5 który pozwalałby użytkownikowi strony na:

- dodanie rekordu do tabeli w bazie danych
- wyświetlenie listy wszystkich rekordów w tabeli
- usunięcie wybranych rekordów tabeli

Potrzebuję prostego przykładu który mógłbym zmodyfikować wg własnych potrzeb, czy ktoś może coś zaproponować? To co znajduje jest na ogół zbyt skomplikowane

pyziak
09-10-2010, 18:41
Coś mi się wydaje że masz za bardzo pojęcia o tym co piszesz.
Użytkownik strony ma mieć możliwość modyfikacji Bazy Danych, w jakim celu ?

Potrzebuję prostego przykładu to szukasz przykładu czy komponentu ?

To co znajduje jest na ogół zbyt skomplikowane gdzie się znajduje ? na czym polega te skomplikowanie ?
Ja jeżeli coś dłubie w bazie to do tego celu używam phpMyAdmina oferowanego na ogół przez hosting

hamsterman
09-10-2010, 19:22
Coś mi się wydaje że masz za bardzo pojęcia o tym co piszesz...?!

Użytkownik strony ma mieć możliwość modyfikacji Bazy Danych, w jakim celu ?Celów może być mnóstwo. Przykładem mógłby być system dodawania newsów na strone główną przez każdego zarejestrowanego użytkownia (bądź ich usuwania, edytowania). Moja strona będzie przeznaczona dla małej grupy użytkowników, rozwiązanie nie może wymagać znajomości joomli i logowania się do panelu admistratora. Wszystko musi być dostępne na frontendzie.

to szukasz przykładu czy komponentu ?szukam... uwaga... przykładowego komponentu (sic!)

na czym polega te skomplikowanie ?znalazłem coś takiego: link (http://extensions.joomla.org/extensions/calendars-a-events/events/events-management/2433?qh=YToxMTp7aTowO3M6NToidGFibGUiO2k6MTtzOjQ6Im VkaXQiO2k6MjtzOjc6ImVkaXRpb24iO2k6MztzOjc6ImVkaXRp bmciO2k6NDtzOjg6ImVkaXRhYmxlIjtpOjU7czo2OiJlZGl0ZW QiO2k6NjtzOjU6ImVkaXRzIjtpOjc7czo4OiJlZGl0aW9ucyI7 aTo4O3M6ODoiZWRpdHRpbmciO2k6OTtzOjk6ImVkaXRhYmxlcy I7aToxMDtzOjEwOiJ0YWJsZSBlZGl0Ijt9)
lecz ten komponent ma wiele funkcji które nie są mi potrzebne. Chciałem zapytać, czy nikt nie spotkał się z prostszym rozwiązaniem, ponieważ będę musiał ten komponent trochę zmodyfikować.

Ja jeżeli coś dłubie w bazie to do tego celu używam phpMyAdmina oferowanego na ogół przez hostingA ja jeżeli chcę się napić herbaty to do tego celu używam herbaty lipton oferowanej na ogół w każdym sklepie spożywczym, tylko nie wiem jaki to ma związek z problemem. :)

Pozdrawiam,
Przemek

pyziak
11-10-2010, 13:21
Dalej twierdzę, że nie wiesz co napisałeś.
Celów może być mnóstwo. Przykładem mógłby być system dodawania newsów na strone główną przez każdego zarejestrowanego użytkownia (bądź ich usuwania, edytowania). Moja strona będzie przeznaczona dla małej grupy użytkowników, rozwiązanie nie może wymagać znajomości joomli i logowania się do panelu admistratora. Wszystko musi być dostępne na frontendzie.
Dodawanie newsów oraz kasowanie i ich edycja nie wymaga żadnego komponentu do grzebania w Bazie Danych, Joomla posiada taką funkcjonalność wystarczy nadać odpowiednie uprawnia użytkownikom. Ze znajomością Joomla to chyba sobie szybciej poradzą niż z obsługą Baz Danych :) co chciałeś im zafundować :)

zwiastun
11-10-2010, 14:10
To, o co pytasz, to w Joomla! nic innego, tylko składnik zwany komponentem. Najprostsze przykłady (kilka) są w rdzeniu Joomla! (Sondy, Kontakty, Zakładki, Reklamy). Kilka tysięcy w katalogu rozszerzeń. Jak pisze @Pyziak - poznaj Joomla i jego możliwości, zanim zaczniesz sam dopisywać komponenty.