PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd d nie znam przyczyny.



przemek7
10-10-2010, 20:44
Witam. Mam Joomla 1.5.20 wchodzę w Panel kontrolny następnie Konfiguracja dokonuje pewnych zmian i przy próbie zapisu pojawia się taki błąd:


JFTP::write: Bad response
Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnegoDodam że mam włączone FTP w joomli, ale robiłem to ręcznie bo również nie dało się tego zapisać mimo że prawa do pliku config.php miałem na 777. Prawa do katalogów mam ustawione tez prawidłowo to to trzeba jest na zielono.

Gdzie szukać rozwiązania?? Szukałem już w google i na forach i nie dokopałem się niczego.

pyziak
11-10-2010, 13:05
prawa do pliku config.php rozumiem że chodzi Ci o plik configuration.php ?
możliwe że masz błędne ścieżki do ustawień ftp ( $ftp_root) skoro robiłeś to ręcznie, generalnie ustawienia ftp potrzebne są tylko do safe_mode , może wyłącz te ustawienia ftp tak jak włączyłeś zmień chmod na właściwy dla configuration.php i zobacz czy zapisuje

przemek7
11-10-2010, 15:05
pyziak tak chodziło mi o plik configuration.php

zrobiłem tak jak pisałeś wyłączyłem te ustawienia. plik configuration.php na 777 i się zapisało ładnie bez problemu.

ścieżka $ftp_root jest raczej dobra bo użyłem takiego skryptu do odczytania scieżki:


<?php
echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'];
?>
i po wrzuceniu do głównego katalogu joomli tego pliku i odpaleniu otrzymałem taki wynik /var/www/html

może $ftp_host zły ja wpisałem localhost

pyziak
11-10-2010, 15:19
hmm trudno zgadnąć , ale przynajmniej już wiesz że problem leżał w ustawieniach ftp więc kombinuj :)