PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów - usunięcie szukajki. Ścieżki do podstron.



dragonos
10-10-2010, 21:23
Witam !

Pierwszy raz robię coś w joomli. I mam teraz kilka problemów. Po pierwsze - mam nowy szablon, stworzony przeze mnie. Teraz takie pytanie : zrobiłem panel tam po lewej na niebieskim tle i mają się tam wyświetlać ostatnie newsy, ale jest tam też szukajka. Jak mogę ją usunąć ? Po drugie - wrzuciłem podstrony do tego szablonu czyli : public_html/templates/site/tutaj. I mam też dołączane menu do tego szablonu, ale jaką ścieżkę podać żeby to wyszukało ? Próbowałem na wszystkie sposoby :/. Teraz po trzecie. Tytuł strony to Welcome to the Frontpage, jak to zmienić ? W znacznikach head - title wystarczy ? Niżej adres strony. Bardzo proszę o szybką pomoc. Zależy mi i liczę na Was :P. Pozdrawiam dragonos.

http://www.game.dark-king.pl/

Bazyl
10-10-2010, 21:44
Witaj,

Żeby administrować witryną w Joomla! trzeba znać ten świetny cms.
Tu go poznasz: www.wiki.joomla.pl

"Nowe strony" są w bazie danych, szukajka to moduł, który mozna po prostu wyłączyć, a "welcome..." jest w szukajce

dragonos
10-10-2010, 22:48
bazyl ? ten [m]bazyl z innego forum ?

Ok tytuł strony mam, ale nie mam za bardzo czasu na czytanie całego kursu. Mógłbyś mi podsunąć tylko pomysł z tymi podstronami ? Są już przygotowane na wzór indexu tylko nie wiem gdzie je włożyć. I tą szukajkę jak mogę wyłączyć ?, bo nie bardzo wiem jakie frazy wpisać w wiki żeby mi to znalazło, a mam dziecko na głowie i dość mało czasu.

Bazyl
10-10-2010, 22:54
Raczej nie ten bazyl...

Należy utworzyć min. 1 sekcję, kategorię oraz dodawać artykuły, które zapisują się w bazie danych.
Strony w html nie są przydatne.

Poszukaj na zapleczu modułów i kolejno wyłączaj, aż dojdziesz. ;)

dragonos
11-10-2010, 15:21
Ok wielkie dzięki. A w tym panelu po lewej gdzie są ostatnie posty - mogę zamiast tematów tych postów mieć 2 najnowsze i ich skróty ? Czyli np. po 200znaków. A co do podstron - mam zapisane w php 4 pliki. W każdym jest już odpowiedni tekst, problem w tym, że obojętnie gdzie bym ich nie dał, to się nie pokazują.

zwiastun
11-10-2010, 21:16
@dragonos: nie masz czasu, bo dziecko na głowie, to rób po swojemu, nie mieszaj do tego Joomla!. Chcesz korzystać z Joomla, to znajdź czas na opanowanie podstaw. Bo rozmowa przerodzi się w bleble o bleble

dragonos
12-10-2010, 15:02
Zrobiłem, podstrony są,a szukajki nie ma. Dziękuję wszystkim za pomoc. Proszę jeszcze o jakieś wsparcie w tym temacie : http://forum.joomla.pl/showthread.php?44649-Slider-najnowszy-news-z-poziomu-Joomli.&p=195325#post195325