PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją czegokolwiek



pawelt21
10-10-2010, 23:27
Witam

Mam problem z instalacją komponentów, modułów, templatek. W momencie kiedy wybieram plik i chcę go zainstalować wyskakuje mi komunikat:

Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer.
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.
Strona jest założona na home.pl, joomla zainstalowana z ich autoinstalatroa. Nadmienię, że jest to druga instalacja. Na tym serwerze mam już postawioną jedną stronę na joomli też z ich autoinstalatora i wszystko chodzi elegancko.

Proszę o pomoc. Sprawa jest dla mnie pilna.

pyziak
11-10-2010, 13:31
a nie możesz zainstalować nie z ich autoinstalatora ? tylko normalnie

pawelt21
11-10-2010, 15:26
Z miła chęcią, ale zobacz co się dzieje gdy wrzuciłem samemu w folder joomlę: http://wolewejherowo.home.pl/wspolnypowiat/
Może pomożesz, folder ma atrybuty 777

PeFik
11-10-2010, 15:28
od czego jest support home.pl

a może wina leży komponencie , a nie ustawieniach home, który na marginesie bardzo utrudnia życie wszystkim CMS-owcom

Podał byś więcej szczegółów...

pawelt21
11-10-2010, 15:36
Support home.pl nie pomoże, nie leży to w ich gestii. Nie jest to również wina komponentu gdyż instalowałem go już na tym serwerze. Opisując dokładniej sprawę. Jakiś miesiac temu na serwerze home postawiłem stronę korzystając z ich autoinstalatora i wszystko poszło elegancko. Zainstalowana zostałą joomla w wersji 1.5.15. W weekend chciałem na tym samym serwerze/koncie postawić kolejną stronę na joomli i w tym momencie również skorzystałemn z autoinstalatora. Zainstalował mi joomle 1.5.18 W momencie kiedy chciałem zainstalować coś w joomli: szablon, komponent, moduł wyskakiwał mi komunikat który podałem w pierwszym poście. No i nie wiem co zrobić. Komponenty są prawidłowe pod tą wersję joomli. Jezeli ktoś jest mi w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny. Nie musi to być koncznie z wykorzystaniem autoinsalatora. Moze pożecie mi uruchomić instalację joomli którą podałęm w linku.

pyziak
11-10-2010, 15:54
czemu instalujesz starą wersję ? najnowsza to 1.5.21 z tego co wiem to na home.pl można rozpakować archiwum zipa za pomocą wywołania php ( pisałem o tym gdzieś, najlepiej spytaj suport to podadzą Ci składnie), utwórz nowy folder o np: nazwie test tam wrzuć całą spakowaną instalkę , potem to rozpakuj i zobacz co się będzie działa podczas instalacji

pawelt21
11-10-2010, 16:03
Mógłbyś mi napisać jak zrobić jak zainstalować z pliku spakowanego

PeFik
11-10-2010, 16:27
tak, rozpakować i przegrać na serwer pliki , potem założyć bazę danych , potem uruchomić instalator . a w miedzy czasie wiki.joomla.pl na kolanach otwarte

pyziak
11-10-2010, 16:38
Aby rozpakować na serwerze należy utworzyć plik php o dowolnej nazwie a w nim należy wpisać :

<?php system ("/bin/unzip -o nazwa_pliku.zip"); ?>Po zapisaniu pliku na serwerze, w katalogu tam gdzie jest spakowana paczka należy wywołać go przez przeglądarkę WWW wpisując adres z bezpośrednim wskazaniem na ten plik http://twoja_domena/nazwa_tego_pliku.php

pawelt21
11-10-2010, 21:42
A co jeżeli plik ma rozszerzenie tar.gz

pyziak
11-10-2010, 21:57
a czemu ma mieć rozszerzenie tar.gz toż instalka Joomla jest też w zip'ie
ale:
1. spytaj pomocy z home pl jaka jest składnia
2. poczytaj o komendach powłoki shell i w składni zmień z unzip -o na właściwa dla tego rozszerzenia ( może zadziała)
3. rozpakuj u siebie na kompie i spakuj zipem :)