PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria z dużą ilością zdjęć



orted
12-10-2010, 01:07
Witam,

Szukam prostej galerii, która ułatwi prezentowanie dużych ilości zdjęć (100+). Na razie korzystam z SIG, i pod względem wyglądu, działania, prezentacji zdjęć itp jest idealnie, ale brakuje mi w nim dwóch rzeczy:
1. Sortowanie zdjęć - co parę dni dodaję kilka zdjęć i chciałbym, żeby automatycznie umieszczane one były na początku galerii (SIG sortuje tylko wg. nazwy, czy może da się go zmusić do innego sortowania?)
2. Podział galerii na strony, tzn. żeby po wejściu do galerii nie wyświetlały się wszystkie zdjęcia, tylko ustalona ich ilość, a na dole strony link do kolejnych stron.

Będę wdzięczny za podanie nazwy konkretnego dodatku, lub opisanie sposobu, jak zrobić to, o co mnie się rozchodzi wykorzystując SIG.

Aha, zapomniałem jeszcze nadmienić, że wolę dodatki typu "Non-commercial" :)

krzychoooo
12-10-2010, 01:17
Hmmm
Tak myślę że musisz edytować plik plugins/contents/jwsig.php
Pozdrawiam
Krzych

ps
poczytaj na wiki o nadpisywaniu szablonów

pyziak
12-10-2010, 09:56
Prawie każda galeria posiada taką funkcjonalność a czy są proste ? hmm to sprawa przyzwyczajeń te które Ja używam są dla mnie proste np: Phoca Gallery

"Non-commercial" standard :)

orted
12-10-2010, 11:53
No niestety, Phoca Gallery spełnia moje wymagania. Czemu niestety? Bo ma stanowczo zbyt wiele opcji... Categories, themes, category rating, image rating, category comments, image comments, users, a do tego 9 stron parametrów do ustawiania... Nie ma nic prostszego, co by dzieliło galerię na strony i wyświetlało zdjęcia w kolejności dorzucenia ich do galerii?

pyziak
12-10-2010, 12:15
Powyłączaj nie potrzebne opcje ( w sensie ich nie włączaj ), raz ustaw sobie jak co ma wyglądać i już, mnogość opcji nie zmusza Cię do ich korzystania, ale oczywiście wybór zależy do Ciebie :)
Każda galeria ma trochę opcji, bo na ogół to ich brak jest problem dla użytkowników

orted
13-10-2010, 00:50
Jednak nie Phoca. Ogólnie Phoca nie jest zła, ale po namyśle jednak wolałbym, żeby galeria była osadzona w treści artykułu (nie wiem, czy się dobrze wyrażam, chodzi mi o taki sposób, w jaki robi to SIG). Poza tym dodawanie i tworzenie galerii w Phoca wymaga dużo większej ilości kliknięć myszą, niż w przypadku SIG. Także szukamy dalej. Jakieś pomysły? Przypomnę: chodzi o galerię, która automatycznie dzieli większą ilość zdjęć na strony i ma do wyboru różne sposoby sortowania wyświetlanych zdjęć (właściwie to wystarczą dwa, A-Z i Z-A)

zwiastun
13-10-2010, 01:29
albo galeria - albo dodatek umieszczający galerię w artykule. To nie to samo. Prosta galeria jest prostą galerią, bez bajerów. Chcesz bajery, po prostu skorzystaj ze skryptu galerii.