PDA

Zobacz pełną wersję : Koszmarne obciążenie procesora



dragonfly108
12-10-2010, 10:33
Mam uruchomiony spory sklep ( J! 1.5.20 + Virtuemart 1.1.4) który już od dłuższego czasu zaczyna generować straszne obciążenie CPU serwera. Ze statystyk wynika mi, że średnio moje strony na serwerze zużywają 0,06% mocy procesora, a ta jedna feralna dochodzi już do 21% !
Próbowałem sam zlokalizować przyczynę, podejrzewam, że być może to jakiś komponent czy dodatek tak miesza, a poinstalowałem ich sporo, ale nie wiem jak dojść do tego.
Sam podejrzewam plugin Multithumb, najprościej byłoby go wyłączyć na jeden dzień i zobaczyć czy coś się zmieni, ale nie mogę sobie na to pozwolić, po większość galerii na stronie by się wysypała...
Czy ktoś ma jakąś radę jak się diagnozuje takie problemy? :blink:

pyziak
12-10-2010, 10:39
skopiuj stronę i postaw ją , gdzieś na serwerze testowym i tam sobie testuj wyłączając wszytko po kolei, przy tym włącz sobie w PA Analizę systemu i obserwuj

dkint
12-10-2010, 13:27
Witam

Nie używasz przypadkiem modułu Rok slideshow ? wg moich testów on "lubi zarzynać" procesor ...

pozdrawiam
Krzysiek

dragonfly108
14-10-2010, 14:17
Dzięki za podpowiedzi.
Na razie wyłączyłem komponent Artio JoomSEF razem z ich dodatkiem do Virtuemarta i obciążenie spadło do 1/3 tego co było, duży postęp ale pewnie jeszcze coś zasobożernego mam zainstalowane.
Slideshow-ów na tej stronie akurat nie mam

docxxx
22-10-2010, 11:40
A gdzie masz hosting?

dragonfly108
22-10-2010, 11:46
Hosting mam na kei.pl i jak do tej pory wykupiona opcja starczała na moje strony aż z zapasem.
Zapomniałem może wcześniej dodać, że ta strona generuje ruch ok. 300 wejść dziennie a w sklepie mam ponad 3000 produktów.

docxxx
22-10-2010, 11:51
Wylacz na chwilke strone, wlacz wyswietlanie bledow i sprawdz ile masz zapytan do bazy. Zapisz sobie i wylaczaj poszczegolny moduly. I tak sprawdzaj, az zobaczysz, co najbardziej obciaza serwer.
U mnie byla taka sytuacja, ze mialem modul BearLeague, ktory pokazyl mi tabele druzyn. Okazalo sie, ze jest tak koszmarnie napisany, ze 7 tabel generowalo mi ponad 1000 (slownie: tysiac!) zapytan do bazy. Cala stronka, bez BL ok. 80 ;)

dragonfly108
02-11-2010, 14:15
Dziękuję za porady, udało mi się zlokalizować źródło problemu - to moduł do tworzenia menu z listą kategorii z virtuemarta, generował ponad 300 zapytań do bazy danych....