PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon: różne zawartości podstron, różna grafika



camiart
12-10-2010, 12:43
Witam,
Od dłuższego czasu próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie o tworzenie strony www za pomocą Joomli przy użyciu różnych grafik, szablonów div dla różnych podstron.
-Załóżmy, że chcę, aby strona np. KONTAKT miała top obrazek z telefonem, strona O NAS miała nasze zdjęcie, inne strony co innego. (zmiana stylu w div #top:{ background-image}) Chodzi o to, żeby każda strona nie była taka sama jak strona główna w swym układzie, kolorze itd.
-Co zrobić jeśli jakiegoś diva i jego zawartość chce mieć tylko na stronie głównej lub tylko na konkretnej podstronie lub odwrotnie?
-Co zrobić jesli konkretny element: np. sonde chce mieć tylko na stronie głównej,a na podstronach już np. div ze zdjęciami/tekstem/czymkolwiek.
-Co zrobić, aby np. strona główna była podzielona na 4 kolumny, a podstrony już na 3?

Potrzebuję konkretnie wyjaśnionego kodu, co gdzie wkleić, co gdzie zmienić. Wiem, że można to zrobić za pomoca "if" w php, ale jak?
Czy ktoś sie orientuje? Zakładam, że nie tworzycie stron, gdzie każda podstrona ejst taka sama w swym układzie...


Pozdrawiam,
Kamila

pyziak
12-10-2010, 12:50
WoW niestety kolega nie zna podstaw bo to co piszesz są to podstawy i o ile struktura szablonu pozwala na dane zabiegi to robisz to bez najmniejszego problemu, zapraszam na www.wiki.joomla.pl to zapoznania się z podstawami i poznaniem Joomla w stopniu podstawowym, to nie będziesz pisał takich rzeczy o edytowaniu kodu, bo wszystko masz w ustawieniach

camiart
12-10-2010, 12:58
Hmm, chyba się nie zrozumieliśmy... nie chodzi mi o narzędzia udostępniane z poziomu panelu adm joomli. stronę, która proponujesz przejrzałam kilkakrotnie. Nie widzę jednak odpowiedzi jak spowodować, by podstrony miały inny wygląd/szablon. Nie mówię tutaj o tym, że jedna strona ma artykuł, druga jest stała, inna blogowa, a na trzecią wrzucimy galerię, bo to rzeczywiście są podstawy. Chodzi mi bardziej o to jak zrobić np. żeby główny box na jednej podstronie miał 300px a nie 200px jak na głównej i inne tło albo żeby jakiegoś konkretnego diva gdzieś nie było wcale.

pyziak
12-10-2010, 13:07
Ilość kolumn na danej stronie/podstonie - ustawia się w PA
przypisanie danego szablonu do pozycji menu - ustawia się w PA
wyświetlanie danego modułu w odpowiedniej pozycji szablonu oraz na konkretnych podstronach - ustawia się w PA
itd. itp. uwierz mi, że nie masz za bardzo pojęcia o swoim problemie i są to podstawy.

camiart
12-10-2010, 13:13
Widzi, dlatego też piszę tutaj, aby uzyskać informacje gdzie dokładnie to znajdę, bo na polecanej przez Ciebie stronie tego nie widzę. Nie piszę tu aby marnować czas na takie gadki, tylko znaleźć odpowiedź na swoje pytanie i rozwiać wątpliwości, a Ty swoim rozdętym ego specjalisty wcale mi w tym nie pomagasz. To jest forum POMOCY wzajemnej, a nie udowadniania komuś, że czegoś nie wiem, bo raczej już sam fakt, że ktoś o coś pyta może świadczyć o tym, że NIE ZNA ODPOWIEDZI NA PYTANIE I NIE MOŻE JEJ ZNALEŹĆ. Pytam jak zarządzać szablonami, a nie co sądzisz o moim pytaniu.

Bazyl
12-10-2010, 13:21
witam

do kazdej strony /pozycj menu/ mozesz przypisac inny szablon
na kazdej stronie moga byc inne moduly

//wiki ... ukrywanie kolumn. moduly. szablony. nadpisywanie szablonem

zwiastun
12-10-2010, 13:30
@camiart - to rzeczywiście jest forum pomocy, a nie osób z "rozdętym ego", które nie chcą przeczytać i zrozumieć, co im piszą inni. Dostosuj się do porady @pyziaka.

g87p17
16-02-2011, 22:24
oj kolego. Tak jak już tutaj poprzednicy pisali to są podstawy. No ale dobra chcesz pomocy to może jeszcze Ci się to przyda.
W zapleczu wybierasz Rozszerzenia-> Szablony
Wybierasz sobie szablon podstawowy wiadomo. Ale dla danego odnośnika z dowolnego menu możesz przypisać inny szablon. Jak? Wchodzisz na ten szablon (nie podstawowy bo tego już nie możemy wykorzystać) i po lewej stronie masz takie coś jak : "Przypisz do pozycji menu". Wybierasz zapisujesz i gotowe.
Ciekaw jestem czy skorzystałeś z pomocy p. pyziaka bo tam odpowiedź jest na to pytanie?!
pozdro