PDA

Zobacz pełną wersję : [JoomFish] Problem z powrotem do domyślnego języka



nuevo
12-10-2010, 12:54
Witam,

zainstalowałem Joomfish w wersji 2.0.4.
Wszystko ładnie gra, ale mam problem z adresem (dla przykładu: moj-serwis.pl)
- Domyślnym językiem strony jest polski, drugim - angielski.
- przechodząc na język angielski mam adres: moj-serwis.pl/en/
- przechodząc na język polski dostaję: moj-serwis.pl/pl/
biorąc jednak pod uwagę pozycjonowanie, zrobiłem przekierowanie moj-serwis.pl/pl/ -> moj-serwis.pl

Niestety po ustawieniu przekierowania przeglądarka (FF i IE) zapamiętuje w tym wypadku ustawienia języka angielskiego. Dopiero usunięcie pamięci podręcznej/ciasteczek przywraca język polski.

Jak mogę to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc

nuevo
18-10-2010, 12:52
Problem jest jednak większy:

Wszystko mam teraz jako domena.pl/pl/

Na początku myślałem, że to problem z powrotem do języka polskiego (jak wyżej 1.post). Po wyborze angielskiego przenosiło na domena.pl/en/ (czyli tak, jak powinno), ale klik na język polski przenosił na domena.pl/pl/

Ale zauważyłem, że w tej chwili joomfish już na starcie po odpaleniu serwisu domena.pl zmienił mi adresowanie w menu z domena.pl/ na domena.pl/pl/

Mieliście podobny problem? Ktoś wie jak to poprawić?
(by zamiast domena.pl/pl/ było domena.pl/ czy zamiast domena.pl/pl/menu było domena.pl/menu)

Jola
18-10-2010, 23:19
Witam,
a co się dzieje jeśli wyczyścisz ciasteczka?

nuevo
19-10-2010, 13:29
@jolass: ciasteczka pomagały w momencie gdyby problem wyglądał tylko tak, jak mój 1. post.
ale w 2. poście opisałem, że to większy problem (wszystkie automatyczne linki, nie ręczne mam z przedrostkiem /pl/ )

Jola
19-10-2010, 23:00
Musisz zrozumieć zasadę działania Joomfisha:
1. do adresu strony "w locie" dodawana jest zmienna get (np. &lang=pl,a dla prostych adresów:/pl), która mówi o wybranym w konfiguracji domyślnym jezyku witryny lub o zapisanym w ciasteczkach języku wybranym przez uzytkownika.
2. Taka informacja musi się pojawiać w pasku adresu, bo jest to jedyny sposób przekazywania tej informacji przez to rozszerzenie.

nuevo
20-10-2010, 09:50
Dzięki za informację.
Jednak drążę temat. Bo jak takie rozwiązanie ma się do SEO? Jeżeli serwis jest indeksowany w pewien sposób, który joomfish nagle zmienia, to nie jest dobrze.

Poza tym, znalazłem przykład, gdzie jest to rozwiązane: http://www.airace.com/
Pytanie tylko czy ręcznie to rozwiązali (przez zamianę linków) czy też jest jakieś globalne rozwiązanie..

---------- Post dodany o 09:50 ---------- Poprzedni post był o 08:42 ----------

@jolaas:
złapałem kontakt do admina strony airace.com

Oto, jak wyjaśnił to, w jaki sposób sobie z tym poradził:

I use the Joomfish - Pro Router and use SEF prefix for language prefix. I have just left the prefix for english blank and that did the trick. Be sure to deselect "Save language choice in a cookie".

Moje pytanie - czy pomożecie mi krok po kroku jak to zrobić?
Próbowałem już usuwać prefix 'pl' (gdy sam kombinowałem co i jak), ale wtedy miałem strony 404.

Z góry dzięki!

kurtz
20-10-2010, 09:56
plugin pro router dostępny jest dla klubowiczów jomfish'a. sądzę, że szczegółowa konfiguracja opisana jest w dokumencie "manual". jaką-kolwiek przygodę z powyższą poradą należałoby zacząć od poznania funkcjonalności dodatku pro router.


http://www.joomfish.net/forum/viewtopic.php?f=17&t=1734

nuevo
20-10-2010, 10:37
@icek: dzięki wielkie

Pytam dalej, czy ktoś używa ProRouter?