PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o bardzo rozszeszone profile użytkowników



Roquen
12-10-2010, 21:20
Witam serdecznie,

Chciałbym się zwrócić do forumowiczów z prośbą o pomoc w jednej kwestii. Nie wiem jak inaczej poszukać odpowiedzi na to pytanie, bo nawet nie wiem co miałbym wpisać w Google czy też w wyszukiwarkę forumową. Ale do rzeczy.

Prowadzę grupę zadaniową, która podjęła się przedsięwzięcia stworzenia elektronicznej platformy, na gruncie której byłoby możliwe tworzenie bardzo rozległych profili użytkowników, którym można by przypisać BARDZO WIELE elementów z kilku różnych kategorii. Obrazując to światem gier, wyobraźmy sobie, że chciałbym zrobić profile o takim zakresie jaki mają konta graczy w Starcraft 2 czy też Battlefield 2. Czyli, żeby na przykład administratorzy mogli każdemu z użytkowników przypisać:
- określoną ilość medali (z puli kilkudziesięciu wzwyż)
- określoną ilość odznak (jw.)
- określoną ilość baretek (jw.)
- czas spędzony na jakiejś funkcji czy stanowisku, etc.

Dodam, że bardzo ważnym elementem tego miałoby być to, że każdy z tych elementów miałby swój emblemat graficzny oraz, że w podglądzie profili byłyby np. widoczne ostatnie 5 zdobytych osiągnięć, poziom zdobywania kolejnych, etc.

Nie wiem czy wystarczająco jasno przekazałem ogólny zamysł. Starałem się streścić główną myśl, jeśli jednak zbytnio skróciłem, oczywiście dopowiem jeśli coś jest niejasne.

Pozwolę sobie teraz przejść do pytań.
1) Czy takie coś jest do zrobienia na gruncie Joomla, bądź innego CMS'a?
2) Jeśli tak, to domyślam się, że wymaga to jakiegoś rodzaju komponentu społecznościowego. W dodatkach społecznościowych jednakże w ogóle dotąd nie siedziałem a wolałbym uniknąć sprawdzaniu wszystkich po kolei. Pytanie, czy ogarnie to jakiś istniejący dodatek czy w tym przypadku trzeba byłoby poprosić kogoś o stworzenie takowego?

Proszę bardzo o pomoc, gdyż bez odpowiedz na powyższe pytania, projekt stoi w miejscu z tychże właśnie przyczyn technicznych. Dopowiem, że jestem, jak sądzę, średnio zaawansowanym użytkownikiem Joomla. Postawiłem dotąd około 3/4 stron, nigdy jednak nie miałem do czynienia z tak rozbudowaną kwestią profili użytkowników i budowaniem społeczności.

Pozdrawiam!

zwiastun
12-10-2010, 21:28
do czegoś takiego trzeba stworzyć sobie dedykowane rozwiązanie. Można też posłużyć się K2 czy podobnym. Komponent społecznościowy nie jest tu konieczny.

Roquen
12-10-2010, 21:34
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź!
Przyjrzę się niezwłocznie komponentowi K2, a w międzyczasie poczekam na inne ewentualne pomysły i sugestie.