PDA

Zobacz pełną wersję : Call to a member function on a non-object



jurcio
18-09-2006, 01:05
Drodzy Joomlowicze,

dzięki Waszym wypowiedziom na tym forum, udało mi się - co prawda z oporami - zainstalować Jomlę. Borykam się z nią już ze 3 tygodnie i coraz bardziej zaczynam ten temat pojmować. Choć jestem jeszcze całkowicie świeżo upieczonym pierwszoklasistą w Waszej szkole, myślę że mimo wszystko na tych zajęciach nie przerabiano tego tematu, gdyż w żadnym temacie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Jestem użytkownikiem Mac-a i w związku z tym, że zalecacie zmianę Safari na Firefox Browser, tak też uczyniłem. Ale nie w tym rzecz. Zacząłem już ładnie wszystko robić i Jomla działała pięknie, aż do chwili kiedy chiałem włożyć grafikę (image) pod Stories. Wtedy coś mój przeklęty FTP Cyberduck namieszał i całość została wykasowana. Miałem co prawda zrobioną kopię portalu, ale w między czasie od rana do wieczora narobiłem wiele zmian i kiedy wkopiowałem ją ponownie na serwer, byłem zadowolony że wszystko działa. Okazało się jednak, że radość moja była przedwczesna. Teraz kiedy robiłem nowy artykuł, chcąc pod dwa slowa umieścić adres"Url" (link), to w edytorze wyskoczył mi następujący meldunek.

"Fatal error: Call to a member function on a non-object in /kunden/90326_57063/kabaret/includes/joomla.php on line 3403"

Idąc tą ścieżką próbowałem podmienić plik joomla.php od wcześniejszej kopii mojego portalu. Z myślą, że może jakoś uratuję to wszystko! Niestety sprawa wygląda poważniej. Browser wogóle nie znajduje takiego adresu na serwerze. Kiedy ponownie podmieniłem plik "joomla.php" z osatniej kopii, portal zadziałał, ale linku w dalszym ciągu nie mogę wkleić. Czy byłby ktoś tak dobry i pomógł mi ten problem rozwiązać? Bardzo zależy mii na tym, by nie zaczynać wszystkiego od początku. Może jest na to jakieś lekarstwo? Za każdą pomocną radę, będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam
jurek