PDA

Zobacz pełną wersję : Rozsypało się po zmianie CHMODów



gospodarz
18-09-2006, 12:10
Admin serwera na którym próbuję zrobić stronę na Joomla nałozył zabezpieczenia. I nie mogę własnoręcznie zmieniać CHMODów. Poprosiłem aby w katalogu "compionents" zmienił na kilku plikach atrybuty na 766. Zdaje się, że zmienił on za jednym zamachem atrybuty cąłej zawartości tego katalogu. I teraz strona się wykrzaczyła i po kliknięciu w jakikolwiek komponent otrzymuję błędy. Np. takie jak te poniżej. Jakie jest wyjście z tego galimatiasu? czy ta zmiana CHMODów mogła być przyczyną? Czy zmiana np. na 777 odkręci wszystko?

Warning: main(/home/psl/jkalinowski/www/components/com_akocomment/languages/english.php): failed to open stream: Permission denied in /home/psl/jkalinowski/www/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.html.php on line 15

Warning: main(): Failed opening '/home/psl/jkalinowski/www/components/com_akocomment/languages/english.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php/:/usr/share/pear/') in /home/psl/jkalinowski/www/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.html.php on line 15

Warning: main(/home/psl/jkalinowski/www/components/com_akocomment/languages/english.php): failed to open stream: Permission denied in /home/psl/jkalinowski/www/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.php on line 17

Warning: main(): Failed opening '/home/psl/jkalinowski/www/components/com_akocomment/languages/english.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php/:/usr/share/pear/') in /home/psl/jkalinowski/www/administrator/components/com_akocomment/admin.akocomment.php on line 17

Sova
18-09-2006, 12:37
Po instalacji katalogi maja mieć 755 a pliki 644

parodik
18-09-2006, 17:49
Mam ten sam problem z chmodami co gospodarz, tylko że mi nie pomogła zmiana na 755 i 644 :( jeśli jest inne rozwiązanie to prosze o odpowiedź

zwiastun
19-09-2006, 10:22
Jak nie mają co robić i zmieniają łapkami, to mają, co mają.
To nie jest tak, że wszystkie pliki mają miec 644, a wszystkie katalogi 755. jak się już namaściło, to trzeba analizować każdą sytuację i odpowiednio ustawiać. Czasem na 707, czasem 755, czasem 644, czasem na czas edycji 707 a potem 644