PDA

Zobacz pełną wersję : Pobieranie treści z innych stron



Tom:-)
16-10-2010, 15:23
Czy ktoś zna (czy w ogóle jest) taki wynalazek który by pobierał z podanej strony treść zapisywał by go w bazie J! i oczywiście ukazywał by się na stronie. Albo taki automat który zbierał z chmury strony o danej tematyce np na słowa kluczowe

Jak ktoś słyszał o takim dodatku ale na inny CMS jak Joomla to też proszę napisać

Jeśli nie ma takiego dodatku to może jakiś programista by go napisał. Na pewno by się przydał do SEO

Robster
16-10-2010, 15:46
A kolega się u Kaczyńskiego wychował? Poczytaj o RSS (w ogóle i o jego zastosowaniu w J!).

Tom:-)
16-10-2010, 15:50
Nie musisz mnie obrażać a czytanie ze zrozumiem by Ci się przydało

kurtz
16-10-2010, 15:56
pewnie też wiesz, że agregacja treści jest płatna, a bezprawne pobieranie jej, bez zgody jej autora jest karane.

PeFik
16-10-2010, 15:59
rzuć okiem na mój wpis --> http://blog.elimu.pl/4166-automatyczne-artykuly-z-rss/

Poza tym jest cały dział na JED dotyczący "automatycznej treści"

Tom:-)
16-10-2010, 16:00
Wiem (z tym że nie wszędzie tak jest) ale mam zamiar go modyfikować tak więc podanie źródła załatwia sprawę ale mnie chodzi o dodatek który by pobierał np z Wiki treść. Tak więc niech ten wątek skupi się na dodatku.

Jak ktoś wie to proszę napisać samą nazwę ja dalej już sobie dojdę

PeFik
16-10-2010, 16:06
Z tego co wiem, wiki nie ma własnego kanału RSS. Zatem masz dwa wyjścia:
a) kopiować ręcznie
b) pomyśleć i zacząć coś tworzyć samemu, a nie jechać na cudzej treści! W szkole cię nie nauczyli, aby od kolegów nie przepisywać ?
c) ... nie powiem

Tom:-)
16-10-2010, 16:11
Ja mam taki kaprys i będę zarabiał na czyjeś pracy. Tematu nie założyłem do pouczania mnie tylko o przedstawienie faktu

A czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim że po pobraniu treści przed zapisaniem jej przeszła przez warunek z PA w postaci:
z: "dom" na "mieszkanie"
z: "samochód" na "auto"

Oczywiście chodzi o synonimy

PeFik
16-10-2010, 16:23
łał, ale będziesz zmieniał treści.

Ja mam taki kaprys i będę zarabiał na czyjeś pracy. Bez komentarza. Dodam tylko, że mam nadzieje, że nie na mojej, bo skorzystam z mojego zawodu. I to ty będziesz musiał przyjechać do mnie, a nie ja do Ciebie.

Tylko z grzeczności i dla potomności podaje linka: http://www.nonumber.nl/extensions/rereplacer
Komponent ten umożliwia zmianę dowolnych fraz, albo pojedynczych słów na dowolne inne w artykułach.

Tom:-)
16-10-2010, 16:32
No właśnie "Bez komentarza". Piszesz tutaj że jest to bee, nie etyczne itd... a sam na blogu dajesz wskazówki jak tak robić... /edycja: alex51/

Dziękuję za pomoc. Dalej już sobie poradzę

PeFik
16-10-2010, 16:36
. a sam na blogu dajesz wskazówki jak tak robić...
Nie wiem czy wiesz, ale nożem można kroić warzywa, albo zabijać. Poza tym na blogu także wyraziłem swoje negatywne zdanie.
Poza tym można mieć kilka swoich stron, albo otrzymać treści po ich wykupieniu. Ale jak widać, nie każdy rozumie głębsze zastosowanie. Tomaszu Ł. sugeruje zastanowić się nim jeszcze raz coś napiszesz.