PDA

Zobacz pełną wersję : przejscie z mambo 4.5 do joomla



stachuu
23-12-2005, 10:58
Mam dylemat chcialbym przejsc na joomla i nie wiem co zmienilo sie w strukturze SQL boje sie poprostu nadpisac bo znajac bedzie cos nie tak prosze o jakas pomoc. czytalem ze najpierw musze przejsc na 4.5.1 pozniej na 4.5.2 a pozniej na joomla czy da sie moze odrazu i czy znacie jakies stronki z gdzie sa pliki gdzie mozna nadpisac sql.
Bede wdzieczny za pomoc
Stachuu:eek:

pawel
23-12-2005, 22:53
Nikt Ci nie powie co robić abyś w 100% był pewien, że wszystko będzie OKI.

Wszystko zalezy jakie masz dodatkowe komponenty, moduły i boty oprócz standardowej wersji Mambo. Może po prostu będzie działać bezproblemu?

Ale w przypadku tak ważnych SPRAW jak zmiana systemów! zawsze musisz zrobić kopie i przetestować to w innym miejscu.

A później jak będzie w kopi wszystko grać to musisz sobie zarezerować całą noc na właściewe zmiany już w serwsie.

Doświadczenie w tym przypadku napewno wyjdzie Ci na dobre - czego Tobie i wszystkim życzę z okazji Świąt - Wszystkiego Najlepszego!!!

Pozdrawiam

livio
23-12-2005, 23:18
Ja sam mógłbym przetestować taką "transformację", ale szkoda mi instalki.

Kroob
24-12-2005, 00:42
Skrypty do uaktualnienia bazy masz w instalkach w katalogu:
/installation/sql/upgrade45_109to451.sql i upgrade451to452.sql

U mnie ta część i reszta roboty przebiegła bez bólu, problem pojawił się dopiero z joomlaboard, ale to opiszę w odnośnym miejscu.

Powodzenia (i oczywiście najlepiej wykonać próbę na localu a kopia święta rzecz). :)