PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery - przeniesienie na inny serwer



Gabrielx
17-10-2010, 17:59
Witam.
Zrobiłem backup całej strony... Właśnie, całej.. Chyba tak mi się tylko wydawało.
Chodzi o to że mam pliki galerii, ale nie mam tabeli (SQL) modułu joomgallery. Jak zrobić aby te zdjęcia były dostępne?

alex51
17-10-2010, 18:21
Czym robiłeś backup witryny, że stwierdziłeś w nim braki? Sugeruję zastosować komponent Akeeba. Joomgallery jest komponentem, nie modułem a swoje obrazy trzyma we własnym folderze, zarówno pliki w oryginalnym rozmiarze jak i obrazy przeznaczone do prezentacji na stronie. Są to katalogi: img_originals, img_pictures i img_thumbnails.
Tabele w bazie danych dla komponentu JoomGallery to: jos_joomgallery, jos_joomgallery_catg, jos_joomgallery_comments, jos_joomgallery_config, jos_joomgallery_countstop, jos_joomgallery_nameshields, os_joomgallery_users, jos_joomgallery_votes. Istotne też jest sprawdzenie rekordów dla tego komponentu w tabeli jos_components.

KYCu
17-10-2010, 18:23
Witaj,

Skoro nie zrobiłeś całego backupu bazy danych to zrób to raz jeszcze o ile masz taką możliwość, jeżeli nie, prawdopodobne jest, że zdjęcia na nowo bedziesz musiał dodawać, podobnie i całą joomgallery instalować.

//cześć Alex ;)

Gabrielx
21-10-2010, 13:47
Niestety ale już nie mam takiej możliwości ;/ Po prostu archiwum jest uszkodzone - naprawianei nie pomaga, nie da rady wypakować. Prawdopodobnie źle zostało coś zaimportowane. Co do tabeli to wiem, i zastanawiam się nad napisaniem automatu, tworzącego plik SQL i nadpisującego bazę - zdjęć jest po prostu trochę za dużo aby dodawać je ręcznie ;/